Latvijas jaunuzņēmums Roibox, kas nodarbojas ar risinājumu izstrādi reklāmas kampaņu efektivitātes uzlabošanai, piesaistījis divu miljonu eiro investīcijas no riska kapitāla fonda BlackSheep Ventures. 

Uzņēmums investīcijas izmantos platformas pilnveidošanai un funkcionalitātes paplašināšanai, kā arī jaunu darbinieku un klientu piesaistei.

Vairākus gadus vadot un attīstot finanšu tehnoloģiju biznesu, Roibox komanda novērtēja, cik liela nozīme veiksmīgā reklāmas kampaņā ir potenciālā klienta atrašanās vietai. Lai uzlabotu kampaņu rezultātus, bijušie kolēģi radīja platformu, kura CRM datus, iepriekšējo kampaņu datus un publiski pieejamos sociālekonomiskos datus par iedzīvotājiem apvieno ar ģeotelpiskajiem datiem. 

Pēc visas pieejamās informācijas analīzes platforma izveido unikālu vairāku slāņu karti (Grid™) reklāmas kampaņu pārvaldības platformām (Meta, Google Ads u.c.) un precīzi atlasa mērķauditoriju. 

“Vairums mārketinga rīku izmanto vienus un tos pašus datus no Google un Meta, ignorējot datu kopu ar vislielāko ietekmi — atrašanās vietu. Mēs izveidojām Roibox platformu, lai izmantotu ģeogrāfiskās atrašanās vietas slēpto potenciālu un palīdzētu reklāmdevējiem analizēt, segmentēt un noteikt kampaņu mērķauditoriju labāk nekā jebkad agrāk. Izmantojam tikai anonimizētus datus, pēc kuriem nav iespējams identificēt konkrētas personas. Mūsu risinājums palīdz zīmoliem uzlabot rezultātus visos mārketinga līmeņos, tajā skaitā, veicinot zīmola atpazīstamību un klientu iesaisti. Tā kā vēlamies iekarot ne tikai ES, bet arī ASV tirgu, mūsu komandai noteikti būs vajadzīgi papildspēki,” stāsta Roibox dibinātājs un vadītājs Jēkabs Endziņš. 

“Mēs esam pozitīvi pārsteigti par platformas efektivitāti reklāmas kampaņās, kurās izmēģinājām jauno risinājumu. Roibox identificē un automātiski novērš visas ar ģeogrāfiju saistītās problēmas, ar kurām līdz šim saskārāmies, nodrošinot būtisku kampaņas veiktspējas rādītāju (KPI) uzlabošanos. Atšķirībā no citiem ģeogrāfiskās lokācijas bezsaistes risinājumiem Roibox darbojas sinerģijā ar reklāmas platformām, un tā ir būtiska priekšrocība, nodrošinot augstu konkurētspēju. Mēs esam nolēmuši atbalstīt uzņēmumu produkta tālākā attīstīšanā, lai pilnveidotais pakalpojums drīz nonāktu tirgū,” lēmumu pamato MadTech fonda BlackSheep līdzdibinātājs un vadošais partners Sandro Moreti (Sandro Moretti).