Jaunuzņēmumu kopiena "TechHub Riga" atstās darba telpas Rīgā, Kronvalda bulvārī 4, jo Kultūras ministrija tās iecerējusi nodot mākslas augstskolu izmantošanai, apliecināja "TechHub Riga" valdes locekle Alise Gurenko.

Viņa norādīja, ka ēkā, kur agrāk atradās Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultāte, ir ieguldīts nopietns darbs, lai stratēģiski virzītu ēkas attīstību un tā kļūtu par mājām jaunuzņēmumiem un ar tiem saistītajām organizācijām, gūstot atbalstu gan no Latvijas Universitātes, gan Valsts prezidenta kancelejas, gan Ekonomikas ministrijas.

"Nonākot līdz lēmuma virzīšanai valdībā, saņēmām veto no kultūras ministra, pamatojoties uz ieceri ēku nodot mākslas augstskolu izmantošanai. Pie šādas notikumu attīstības nesaredzam jēgpilnu un ilgtspējīgu darbības turpināšanu esošajās telpās," sacīja Gurenko.

Viņa sacīja, ka "TechHub Riga" pašreiz cieši sadarbojas ar Rīgas pilsētas pašvaldību un citiem jaunuzņēmumu ekosistēmas partneriem, meklējot ēkas, kas varētu būt piemērotas jaunuzņēmumu kopienai, taču tas ir sarežģīts un ilgstošs process.

"Esam atkal nulles punktā, un jebkurai no potenciālajām lokācijām būs nepieciešamas lielas investīcijas un atbalsts. Nenoliedzam, ka papildus šiem aspektiem mūsu darbību ietekmē arī epidemioloģiskās situācijas saasinājums valstī, tāpēc fiziskas kopstrādes telpas darbībai uz kādu laiku esam spiesti pielikt punktu. Ar entuziasmu turpināsim iesāktās izglītības programmas, ikmēneša tīklošanās pasākumus un turpināsim veidot jaunuzņēmumu ekosistēmai svarīgu saturu arī laika posmā, kurā pašiem savu telpu nav," teica Gurenko.

"TechHub" ir tehnoloģiju uzņēmēju un to dibinātāju kopiena, kurā patlaban atbalsta vairāk nekā 750 uzņēmumu izaugsmi visā pasaulē, neatkarīgi no tā, vai tie ir dibinātāji, kas sāk darbību, vai ātrdarbīgas 50 līdz 100 cilvēku komandas.