Informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmums SIA "Datakom" mobilās kases sistēmas "Tiki-Taka Pay" attīstībā plāno investēt 400 000 eiro, informē uzņēmumā.

Investīcijas paredzētas straujākas produkta spēju attīstības nodrošināšanai tirdzniecības tīkliem, sabiedriskajam transportam, tiešsaistes biznesam, kā arī nolūkam paplašināties Baltijas reģionā, Skandināvijas tirgos un aviācijas tirdzniecības nozarē.

Papildus iecerēts aktīvāk attīstīt sadarbību ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) pārstāvniecībām uzņēmuma eksporta veicināšanas un sertificēšanas atbalstam.

“Pircējiem apmaksājot digitālo čeku, kases aparāts automātiski spēj tiešsaistē atjaunot komersanta noliktavas datus. Ar šāda tipa digitālo rīku var ērti pārdot biļetes sabiedriskajā transportā, sistēmai automātiski iegūstot biļetes pārdošanas ģeogrāfiskās lokācijas datus. Pateicoties šādiem digitalizācijas risinājumiem, ieguvējs ir arī Valsts ieņēmumu dienests (VID), jo uzņēmumi atskaites iesniedz korekti un savlaicīgi,” sistēmas priekšrocības skaidro Edijs Tanons, SIA “Datakom” Inovāciju direktors.

"Tiki-Taka Pay" pārdošanas apmērs gada laikā pieaudzis par trīs reizēm, savukārt pieslēgto "Tiki-Taka Pay" iekārtu skaits pēdējos 12 mēnešos salīdzinājumā attiecīgo periodu iepriekš ir pieaudzis par 2,2 reizēm, bet visvairāk 2023.gada desmit mēnešos salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pērn audzis apstrādāto maksājumu karšu darījumu apjoms - teju četras reizes.

"Datakom" plāno izstrādāto kases aparātu drīzumā piegādāt arī Serbijas tirgum. Līdz šim produkts bija pieejams Latvijā un Igaunijā.

"Datakom" 2022.gadā strādāja ar 13,653 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 8,5% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa pieauga par 32,9% un bija 1,539 miljoni eiro.