Ar nelielu aizkavēšanos trešdien, 1.martā Rīgas lidostā sagaidīta ASV Gaisa spēku transportlidmašīna ar UH-60 Blackhawk helikopteriem.
Helikopteru un 10. Aviācijas brigādes vienības Fēnikss karavīru ierašanās bija paredzēta otrdienas rītā, taču tehnisku iemeslu dēļ tā tika pārcelta uz 1.martu. Šodien Rīgā nogādāti pirmie divi no pieciem Blackhawk helikopteriem.
Latvijas Aizsardzības ministrijā iepriekš informēja, ka šī vienība nomainīs ASV armijas vienību, kas pašlaik Lielvārdē uzturas ar helikopteriem Blackhawk.
10. Aviācijas brigādes 3. Vispārējā atbalsta aviācijas bataljona vienība Fēnikss ir pirmā aviācijas brigāde, kas ierodas Eiropā rotācijas kārtībā ar mērķi demonstrēt ASV un NATO valstu apņēmību aizsargāt drošību Eiropā. Fortdramā, Ņujorkas štatā, bāzētā brigāde kopumā uz Vāciju, Latviju un Rumāniju nosūtīs ap 2200 karavīru, 86 helikopterus un vairāk nekā 700 aprīkojuma vienību. Aptuveni 60 vienības pārstāvju Lielvārdes gaisa bāzē veiks aviācijas operācijas un piedalīsies starptautiskās mācībās operācijā Atlantic Resolve.
Populārākie
- Akciju cenas ASV un Eiropas biržās pieaug, naftas cenas krītas
- Valdības birokrātiskais slogs sarucis par 132,34 miljoniem eiro
- Akciju cenas pasaules biržās svārstās, naftas cenas samazinās
- Naftas cenas pieaug
- Ar lielu daļu eID karšu no decembra pirmās puses potenciāli vairs nevarēs veikt e-parakstus
