Rīgas viesnīcu noslogojums vasaras mēnešiem šobrīd ir 70% līdz 80%, vairākās viesnīcās veiktas pat 90% līdz 95% rezervāciju. Tas liecinot par to, ka Rīga arī šogad būšot populārs ceļotāju galamērķis, norāda Rīgas dome.
Šogad akcents likts uz kulināro tūrismu, strādājot pie tā, lai pilsēta būtu atpazīstama kā Baltijas gastronomijas lielpilsēta. Tāpēc Rīgas Tūrisma attīstības birojs (RTAB) sadarbībā ar vairāk nekā 30 Rīgas restorānu un kafejnīcu šefpavāriem ir izstrādājis projektu Gaumīgi garšīgā galvaspilsēta Rīga.
Tāpat šovasar notiks arī vairāki festivāli: Rīgas operas festivāls, mūzikas festivāls Rīgas ritmi, XXV Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA 2012, XVII Starptautiskais Senās mūzikas festivāls un XV Starptautiskais garīgās mūzikas festivāls.
Šogad Rīgā piestās 92 kuģi, salīdzinot ar pagājušo gadu, skaits ir audzis. Pērn tūristus uz Rīgu atveda 69 kruīza kuģi. Pirmais kruīza kuģis Rīgas pasažieru ostā ienāca 30.aprīlī.
Tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS veiktā aptauja liecina, ka lielākā daļa rīdzinieku - 80% no aptaujātajiem - atzinīgi novērtē Rīgas centienus piesaistīt tūristus galvaspilsētai.
Populārākie
- Akciju cenas ASV un Eiropas biržās pieaug, naftas cenas krītas
- Valdības birokrātiskais slogs sarucis par 132,34 miljoniem eiro
- Akciju cenas pasaules biržās svārstās, naftas cenas samazinās
- Naftas cenas pieaug
- Ar lielu daļu eID karšu no decembra pirmās puses potenciāli vairs nevarēs veikt e-parakstus
