Lai uzņēmējs spētu radīt veiksmīgu biznesu un realizēt savas idejas, viņam jābūt mērķtiecīgam, spītīgam, neatlaidīgam un stūrgalvīgam, domā Andžejs Stenclavs, SIA Kinetics Nail Systems vadītājs.

Biznesa veiksmes pamatā primāri ir spēja saglabāt savu kursu un virzību uz mērķi arī sarežģītās situācijās, ko bez izņēmumiem būs jāpiedzīvo ikvienam uzņēmējam, spriež A.Stenclavs. Protams, katram ir sava veiksmes atslēga, taču manā gadījumā augstas darba spējas un neatlaidība ir spēlējusi izšķirošu lomu, secina SIA Kinetics Nail Systems vadītājs. Tāpat, lai sasniegtu nospraustos mērķus, jābūt arī lielai pārliecībai un augstām prasībām gan pret sevi, saviem darbiniekiem un produktiem, gan pret partneriem un citiem biznesā iesaistītajiem, atklāj A.Stenclavs. 

Paplašina redzesloku

Mācījos Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskolā un teorētiski manai karjerai bija jābūt saistītai ar kora vai orķestra diriģenta profesiju, taču tā gan nenotika, stāsta A.Stenclavs. “Analizējot sevi, esmu sapratis, ka viena no rakstura iezīmēm, kas man visu mūžu nākusi līdzi, ir urdoša zinātkāre par dažādām jomām un nozarēm, kas nemitīgi motivējusi paplašināt redzesloku. Jau kopš astoņdesmito gadu beigām kopā ar draugu Mārtiņu Gataviņu, ar kuru iepazināmies korī, paralēli mūzikai nodarbojāmies arī ar elektroniku, kas bija viens no mūsu hobijiem,” stāsta A.Stenclavs. Kad sapratām, ka mums ar Andžeju ir kopīga interese par elektroniku, sākām iet viens pie otra ciemos un šo to lodēt, taču sākotnēji tas nebija pārāk nopietni, atminas M.Gataviņš, SIA Santa Monica Networks valdes loceklis. 

“Tāpat mums abiem bija arī teorētiska interese par to, kas ir dators, un pagrieziena punkts šajā gadījumā noteikti bija izstāde Jauno tehniķu stacijā. Tur bija pilns ar personālajiem datoriem, kas tolaik bija ārkārtējs retums, turklāt ļoti daudzi no tiem bija Rietumu ražotāju izstrādājumi - tam laikam ļoti moderni. Mūs šīs iekārtas tik ļoti aizrāva, ka gājām uz šo izstādi ja ne katru dienu, kamēr tā notika, tad vairākas reizes pavisam noteikti. Kādu dienu, kad Andžejs uz šo izstādi bija aizgājis viens, viņš tur iepazinās ar zinātnieku Andreju Spektoru no Latvijas Universitātes (LU) Matemātikas un informātikas institūta, kurš vēlāk piedāvāja tikties savā laboratorijā, kur viņam bija personālais dators. Andžejs mani iedrošināja un uzstāja, ka mums abiem ir jāiet un jātiekas. Es šaubījos, taču mēs aizgājām, un, ja godīgi, es nezinu, kā būtu izvērties mans tālākais dzīves gājums, ja Andžejs nebūtu toreiz mani aizvilcis līdzi,” atzīst M.Gataviņš, kurš jau vidusskolas laikos kopā ar A.Stenclavu sāka strādāt LU Matemātikas un informātikas institūtā. 

Visu rakstu lasiet 22.augusta žurnālā Dienas Bizness!

ABONĒJIET, lasiet elektroniski vai meklējiet preses tirdzniecības vietās!

Abonē arī digitāli!