Jebkuram uzņēmējam ir jāsaprot, ka, lai gūtu panākumus, nepieciešams laiks, tāpēc viena no biznesa veiksmes atslēgām noteikti ir pacietība, norāda Jānis Kossovičs, optikas uzņēmuma SIA OpticGuru īpašnieks.

Mēs netirgojam brilles, mēs dodam iespēju potenciālajiem klientiem super labi izskatīties un labi redzēt, teic J.Kossovičs, smejot, ka briļļu tirdzniecību viņi atstājuši konkurentu ziņā. Mūsu gadījumā klients mums ir kaut kas vairāk kā tikai cilvēks, kurš vēlas iegādāties no mums brilles, tāpēc labu attiecību uzturēšana un komunikācija ir vienas no mūsu uzņēmumu prioritātēm, norāda SIA OpticGuru īpašnieks, piebilstot, ka tikai šādā veidā iespējams uzbūvēt lojālu un uzticamu klientu bāzi. Tas, protams, nenotiek ātri, tāpēc tirgus iekarošana prasa laiku, taču uzņēmējiem nevajadzētu padoties pie pirmajām grūtībām, bet gan turpināt doties nosprausto mērķu virzienā, neraugoties uz ārējiem apstākļiem, secina J.Kossovičs. 

Nonāk nozarē

Savu pirmo darba pieredzi guvu jau vidusskolas laikos, kad, paralēli mācībām Rīgas Komercskolā, strādāju par kurjeru optikas uzņēmumā stāsta J.Kossovičs. “Es biju tas cilvēks, kurš gatavās brilles nogādāja no viena veikala uz otru. Citreiz gāju ar kājām, bet citreiz - lietoju sabiedrisko transportu. Tolaik kurjerdienestu nebija, tāpēc katram uzņēmumam bija savs kurjers, un šajā gadījumā tas biju es. Ja kopumā runājam par manu ceļu optometrijā, jāsaka, ka šajā nozarē es nonācu diezgan nejauši. Bērnībā manam jaunākajam brālim tika konstatētas nopietnas redzes problēmas, līdz ar to mēs, visa ģimene, sākām meklēt veidus, kā viņam palīdzēt. Viņš tika iekārtots speciālā dārziņā, mēs pārcēlāmies no laukiem uz Rīgu un visi iesaistījāmies viņa ārstēšanā. Deviņdesmito gadu sākumā šādas problēmas atrisināt nebija vienkārši, tāpēc mamma sāka pastiprināti interesēties par optometriju, kā rezultātā arī viņa pati nokļuva optikas biznesā un sāka strādāt optikas veikalā par pārdevēju. Tas, protams, zināmā mērā vēlāk ietekmēja arī manu karjeras izvēli, taču tas nebija vienīgais iemesls,” teic J.Kossovičs.

“Draudzējos ar meiteni, kuras tēvam piederēja šie optikas saloni, tāpēc apstākļu sakritības dēļ tur sāku strādāt arī es. Sākumā tas bija vasaras darbs kā kurjeram, vēlāk no šī amata tiku paaugstināts par grāmatveža palīgu un sāku strādāt ofisā, bet pēc tam - saņēmu piedāvājumu pievienoties nodaļai, kas Baltijā mērogā piedāvāja citiem optikas uzņēmumiem iegādāties dažādas iekārtas,” stāsta J.Kossovičs, kurš paralēli darbam arī studēja. 

Visu rakstu lasiet 5.decembra žurnālā Dienas Bizness!

Abonēt ir ērtāk: e-kiosks.lv.

Meklē arī lielākajās preses tirdzniecības vietās!