Kadastrālo vērtību izmaiņu no 2025.gada dēļ nevar nesamērīgi pieaugt nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) maksājumi, secināms no Ministru prezidenta amata kandidātes Evikas Siliņas (JV) paustā šodien debatēs pirms Saeimas balsojuma par gaidāmās jaunās valdības apstiprināšanu.

Jaunā valdība pēc Saeimas atbalsta saņemšanas bez kavēšanās risinās jautājumus, kas pašlaik visvairāk uztrauc Latvijas cilvēkus, sola Siliņa.

"Tas ir elektrības rēķinu un mājokļu kredītu maksājumu pieaugums. Tas ir arī jautājums par kadastrālo vērtību izmaiņām no 2025.gada, lai nesamērīgi nepieaugtu maksājumi, bet tai pašā laikā lai vienlaicīgi netiktu apstādinātas arī investīcijas," uzsvēra "Jaunās vienotības" viena no līderēm.

Siliņa arī akcentēja, ka Latvija var lepoties ar to, ka ir saglabājusi savas vērtības - demokrātiju, latvisko identitāti, viedokļu dažādību, neatkarīgus medijus un tiesu varu.

Reizē jābūt arī paškritiskiem, lai panāktu straujāku ekonomikas izaugsmi nekā kaimiņvalstīs, no kurām pašlaik iepaliekam. "Topošās valdības mērķis ir plašs, spēcīgs vidusslānis Latvijā", norādīja politiķe.

Siliņa apņēmusies strādāt, lai valsts birokrātiskais aparāts būtu nevis kā griesti, pret kuriem atduras mūsu uzņēmēji, bet, lai valsts viņiem pavērtu durvis, - uz iespējām ražot, attīstīties, pārdot un eksportēt.

"Kamēr vien mums kaimiņos būs agresors, Latvijas valdības pirmā prioritāte būs drošība, un šeit nebūs nekādu atkāpju. Mēs neapstāsimies, neminstināsimies un nenovirzīsimies no mūsu aizsardzības spēju stiprināšanas kursa," attiecībā uz ārējās drošības jomu cita starpā akcentēja Siliņa.

Premjera amata pretendente uzsvēra, ka Latvija pretosies Krievijas agresijai un pilnībā turpinās Rietumatlantisko vērsto ārpolitikas kursu.

Kā ziņots, Latvijas pamatvērtības ir neatkarīga valsta, brīva sabiedrība un latviešu valoda kā valsts valoda, šodien debatēs Saeimā pirms balsojuma par jaunās valdības apstiprināšanu uzsvēra Ministru prezidenta amata kandidāte.

"Mūsu cilvēki jeb politiskā nācija ir visi, kuri ciena un godā Latvijas pamatvērtības - neatkarīgu valsti, brīvu sabiedrību un latviešu valodu kā valsts valodu," akcentēja Siliņa.

Premjera amata kandidāte pauda, ka veiksmīgas, bagātas valsts panākumu atslēga ir tieši cilvēki, un spēja pieņemt vienam otru "visā mūsu dažādībā".

"Jaunās vienotības" viena no līderēm akcentēja, ka arī šorīt parakstītās topošā Ministru kabineta deklarācijas centrā ir cilvēks.

"Valdības komanda strādās tā, lai Latvijas cilvēki - skolēni, skolotāji, uzņēmēji, pacienti, mammas, tēti, vecvecāki - justu, ka valsts strādā viņu labā, nevis ir vienaldzīga vai kalpo tikai kaut kādam savam procesam," sola premjera amata pretendente.

Siliņas viens no mērķiem ir panākt, ka iedzīvotāji reāli justu, ka uzlabojas valsts sniegto pakalpojumu kvalitāte, ka Latvija kļūst pretimnākošāka, cilvēcīgāka un taisnīgāka.

"Mans darbs būs vērsts uz to, lai uzņēmējs justu, ka viņu neapgrūtina ar lieku birokrātiju. Skolēns justu, ka viņš saņem izglītību, ar kuru var konkurēt gan vietējās, gan ārvalstu augstskolās. Cilvēks, kas piedzīvo vardarbību, justu, ka valsts grib un spēj viņu pasargāt. Ka pacients redz, ka rindas kļūst īsākas, ka katrs seniors redz un jūt, ka kļūst sociāli aizsargātāks. Lai vienkārši katra ģimene sajustu, ka tā ir Latvijai vajadzīga," akcentēja Ministru prezidenta amata kandidāte.

Siliņa savā uzrunā uzsvēra arī atbalstu Ukrainai, tai aizstāvoties pret Krievijas agresiju, ekonomikas pieauguma veicināšanu, risinājumu rašanu iedzīvotājus satraucošajiem tarifu pieaugumiem un vairākiem citiem jautājumiem.

Kā ziņots, Ministru prezidenta amata kandidātes Siliņas vadītā topošā koalīcija šorīt parakstījusi sadarbības līgumu un gaidāmās jaunās valdības deklarāciju.

Dokumentus parakstīja "Jaunās vienotības", Zaļo un zemnieku savienības un "Progresīvo" pārstāvji.