Jaunākajā "H&M Conscious Exclusive A/W20" kolekcijā apģērbi radīti no ilgtspējīgas izcelsmes materiāliem, kas izgatavoti no atkritumiem, informē uzņēmums. 

A/W20 kolekcijā ir iekļauti inovatīvi audumi un procesi, kas pārtikas augu atkritumus pārveido par dabīgām šķiedrām, audumi, kas izgatavoti no ilgtspējīgas izcelsmes koksnes celulozes, vai izmantots unikāls process no apģērba līdz apģērbam. 

"A/W20 kolekcijā mēs vēlējāmies rādīt piemēru - pārkāpjot radošuma un ilgtspējīgas modes robežas - koncentrējoties uz atkritumiem. Rezultātā, katra šīs kolekcijas lieta ir veidota no patiesi lieliskiem materiāliem, kas radīti no atkritumiem. Strādājot ar šāda veida pārstrādi un runājot ar skaistuma starpniecību, mēs ceram, ka atkritumi var būt daļa no ilgtspējīgas modes nākotnes," komentē Anna-Sofija Johansone, "H&M" radošā konsultante.

Aksesuāru klāstā iekļautas kaklarotas, auskari, dekoratīvas apavu piespraudes no pārstrādātiem metāliem un saulesbrilles, kas radītas no Made of Air - materiāla, kas daļēji izgatavots no atkritumu biomasas. Augstpapēžu kurpes, kas valkājamas arī kā zābaki ar noņemamu zeķi, radītas no VEGEA, vegānu ādas, kas daļēji izgatavota no vīna darīšanas blakusproduktiem. 

Uzņēmums norāda, ka divos "H&M" veikalos Stokholmā un Berlīnē tiks piedāvāti sešu dažādu A/W20 apģērbu nomas pakalpojumi.