Uzņēmums Soira šogad nosaukts starp labākajiem pārtikas un dzērienu ražotājiem pasaulē, iegūstot augsto, 2-zvaigžņu Great Taste balvu abiem vērtētajiem sieriem. 

Pasaules vadošās pārtikas vērtēšanas sistēmas Great Taste eksperti 2023.gadā lēmuši piešķirt 2 zelta zvaigznes abiem pieteiktajiem sieriem: cietajam sieram Birznieku un mīkstajam sieram Gauja.

Konkursā, kuram tika pieteikti 14 195 produkti, stingrā, aklās vērtēšanas žūrija nodēvējusi Soira produktus par tādiem “no kuriem grūti atteikties”.

Katru gadu Great Taste piešķir trīs nominācijas: 

1 zvaigzne – “ēdiens / dzērien, kas sniedz fantastisku garšu”
2 zvaigznes – “krietni pārsniedz vienkārši labu garšu”
3 zvaigznes – “nepārspēti garšīgs ēdiens / dzēriens”

Aprakstīts kā “brīnišķīgs meistardarbs, kura intensīvais laba piena aromāts apliecina piena devēju labturību, bet saldenā riekstainā garša burtiski dejo vienotā harmonijā. Siers ar pārsteidzošu dziļumu”, cietais siers “Birznieku” guva žūrijas atzinību.

Gatavots no vietējā piena, izmantojot tikai divas izejvielas – pienu un sāli (pārējo darbu padara mikroorganismi), Soira siers garšu iegūst ilgstošā un meistarīgā nogatavināšanas procesā, kas šogad devis izcilu rezultātu abiem konkursam pieteiktajiem sieriem.

Siernīcas izveidotāja Inga Āriņa-Vilne piebilst: “Mēs patiešām esam gandarīti par abu sieru panākumiem, jo īpaši, zinot, cik ļoti prasīga  ir Great Taste žūrija, cik skrupulozs ir nolikums, cik stingri ir noteikumi, lai nodrošinātu pilnībā anonīmu vērtēšanu. Mēs esam dubultieguvēji – lepni par iespēju savu produktu marķēt ar prestižo zelta zvaigžņu zīmi, un otrkārt – saņemt izsmeļošu aprakstu no pasaules labākajiem ekspertiem. Saņemt atzinību ir patīkami; tomēr tā ir ne tikai skaista zelta uzlīmīte uz produkta iepakojuma – Great Taste ir pasaulē atzīts zīmola vērtības mērs, kas var nākotnē palīdzēt jau domājot par eksportu.”