"Can Can" picēriju un kafejnīcu "Caif Cafe" īpašnieks SIA "Eiropica" pārtrauks darbību, informēja kompānijā.

Plānots, ka picērijas un kafejnīcas būs atvērtas līdz 2023.gada janvāra beigām.

"Eiropica" vadītājs Andrjus Vasiļausks skaidro, ka lēmumu pieņemt bijis grūti, taču tas bija neizbēgams, ņemot vērā uzņēmuma vājajos rezultātus Latvijas tirgū, kas sākušies jau 2019.gadā.

"Pandēmijas laikā noteikto ierobežojumu dēļ situācija kļuva vēl sarežģītāka," uzsvēra Vasiļausks, piebilstot, ka tad nolemts biznesu  vēl saglabāt cerībā, ka pēc Covid-19 klientu plūsmas atjaunosies un ēdināšanas pakalpojumu apmērs pieaugs.

"Pat pēc pandēmijas ierobežojumiem restorānos un kafejnīcās dzīvība atgriežas lēni, tāpēc nācās pieņemt šo smago lēmumu," min vadītājs.

Kompānijā norāda, ka atlaistajiem darbiniekiem tiks izmaksātas visas viņiem pienākošās kompensācijas saskaņā ar spēkā esošajiem likumiem un citiem normatīvajiem aktiem. Uzņēmums arī samaksās visus valstij pienākošos nodokļus un norēķināsies ar partneriem, izpildot visas līgumsaistības.

Patlaban Latvijā ir septiņas "Can Can" picērijas un trīs "Caif Cafe" kafejnīcas.

Informācija "Firmas.lv" liecina, ka "Eiropica" 2021.gadā strādāja ar 1,2 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir 2,6 reizes mazāk nekā 2020.gadā. Vienlaikus kompānija zaudējumi samazinājās par 19,4% - līdz 796 315 eiro.

"Eiropica" reģistrēta 2001.gadā, un tās pamatkapitāls ir 2 046 849 eiro. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir Lietuvā reģistrētais uzņēmums "Delano".