“Daimler Truck AG” ģenerālpārstāvis Latvijā SIA “Domenikss” ir atklājis lielāko kravas automobiļu tirdzniecības un servisa centru Latvijā, kura izveidē investēti divi miljoni eiro. 

Līdz ar jaunā centra atvēršanu Pierīgā SIA “Domenikss” plāno kāpināt pārdoto kravas automobiļu apjomu, kā arī vairākkārt palielināt servisa darbu apjomu kravas automašīnu un autobusu segmentā - līdz 2025. gadam par 300%. 

Jaunais kravas automobiļu tirdzniecības un servisa centrs, kā arī lielgabarīta automašīnu mazgātava, atrodas Sauriešos un ir izvietots divās ēkās ar kopējo platību 2560 m2 . Vienā no ēkām atrodas kravas automašīnu tirdzniecības salons, servisa telpas, un kravas automašīnu rezerves daļu noliktava. Otrā darbojas kravas automašīnu mazgātava.

“Jaunā centra atvēršana ir stratēģiski nozīmīgs solis SIA “Domenikss” biznesa paplašināšanā gan kravas auto tirdzniecībā, gan pēcapkopē. Šo paplašināšanās projektu mēs esam plānojuši ilgstoši, bet kopš 2018. gada rūpīgi pievērsušies tā īstenošanai. Ieguldījumus centra izveidē turpinājām, neskatoties uz pandēmijas radīto ekonomisko krīzi. Uzskatām, ka ieguldījumi ir pamatoti, ņemot vērā skaidro prognozi pieprasījuma kāpumam iekšzemes komerctransporta nozarē. Piemēram, 2020. gadā “Domenikss” vairāk nekā trīs reizes palielināja pārdoto kravas automašīnu skaitu, bet kopā ar partneriem šis skaits attiecībā pret 2019. gadu bija 10 reizes lielāks. Īstermiņā -  pārvadājumu un piegādes autoparka paplašināšanu ietekmē Covid-19 viestās izmaiņas preču apritē, proti, pieaug vajadzība uzturēt un atjaunot esošo autoparku, jo jaunu auto piegāde ir ierobežota. Savukārt ilgākā termiņā - Eiropas Savienības prasības, vides politikas tendences pasaulē un globālās auto industrijas attīstības tendences liks izmantot videi draudzīgākas automašīnas arī Latvijā, kam sekos nepieciešamība veikt liela gadagājuma autoparka nomaiņu. Līdz ar to šajā segmentā redzam augstu potenciālu un priekšrocības “Domenikss” līderpozīciju attīstīšanai,” saka  SIA “Domenikss” padomes priekšsēdētāja Benita Danilenko.  

Centrā ir nopērkami visi “Daimler Truck AG” ražotie Mercedes-Benz, kā arī Mitsubishi “Fuso Canter” modeļi. Servisa centrs apkalpo Mercedes-Benz kravas automašīnas un autobusus, kā arī Fuso kravas automašīnas un Setra autobusus. 

Līdz ar atrašanās vietas maiņu un ievērojamu kapacitātes pieaugumu SIA “Domenikss” kravas automašīnu serviss paplašina arī sniegto pakalpojumu klāstu. Turpmāk centrā apkalpos arī piekabju ritošo daļu, aukstuma u.c. sastāvu iekārtas. Vienlaicīgi serviss spēs apkalpot piecus pilnus sastāvus.  

“Mūsu klientiem būtiski ir vairāki kritēriji – ērta piekļuve, ātra remonta izpilde un augsta kvalitāte, kā arī pieejamo pakalpojumu klāsts. Atrašanās vieta tikai kilometra attālumā no A4 lielceļa un pāris kilometru attālumā no plānotā Rail Baltica maršruta, augstas kvalifikācijas meistari un profesionāli nokomplektēts aprīkojums, kā arī iespēja veikt gan vilcēja, gan sastāva remontu nodrošinās mums izaugsmi visos kritērijos,” pauž Vitālijs Ročans, SIA “Domenikss” valdes loceklis. 

Iecerēts, ka jaunu klientu piesaisti nodrošinās ne vien kapacitātes kāpums, bet arī stratēģiski izvēlētā vieta – netālu no Rīgas apvedceļa, ko Eiropas tranzītam izmanto Baltijas un Skandināvijas valstu pārvadātāji. Tāpat jaunajā centrā varēs apkalpot tālsatiksmes kravas automobiļus, kam saskaņā ar “mobilitātes pakas” noteiktajiem ierobežojumiem reizi trīs nedēļās jāatgriežas mītnes zemē, un remonts šeit ir ērtāks un izdevīgāks nekā citās ES valstīs. Šīs automašīnas veido ievērojamu daļu no Latvijā kopumā reģistrēto kravas automobiļu parka.