Lielveikalu tīkls Rimi Latvijā ieviesis divus jaunus digitālos risinājumus, kas vienkāršos iepirkšanās procesu un samazinās tā ietekmi uz vidi – iespēju iepirkties, preces skenējot ar savu mobilo tālruni, un atteikties no čeku drukāšanas pašapkalpošanās kasēs. 

Tādējādi arī Latvijā ir sākusies pāreja uz elektroniskajiem čekiem. Elektronisko čeku sistēma šovasar tika sekmīgi ieviesta Rimi veikalos Igaunijā. Latvijā elektroniskie čeki sākotnēji būs pieejami tikai pašapkalpošanās kasēs, ka arī izmantojot pašapkalpošanās skeneri, jo pašlaik vēl turpinās sistēmas saskaņošana ar atbildīgajiem dienestiem, lai šo risinājumu varētu izmantot arī parastajās kasēs. 

“Elektroniskie čeki ir būtisks solis pretī efektīvākam un zaļākam iepirkšanās procesam. Visās kasēs elektroniskos čekus plānojam ieviest nākamā gada sākumā. Čeks ir salīdzinoši sīka ierastā iepirkšanās procesa sastāvdaļa, tomēr tas nozīmē būtisku planētas resursu patēriņu. Jau šobrīd esam aplēsuši, ka, visiem Rimi pircējiem Latvijā atsakoties no drukātajiem čekiem, gada laikā tiktu ietaupīta 31 tonna jeb viens kravas auto papīra un no nociršanas izglābts vairāk nekā pustūkstotis koku,” stāsta Rimi digitālās attīstības direktore Liene Perija.

Savukārt Skenē ar telefonu risinājums pievieno būtisku funkcionalitāti Rimi mobilajai lietotnei, un turpmāk pirkumus varēs skenēt ar savu mobilo tālruni – gluži tāpat, kā lietojot pašapkalpošanās skeneri. 

Sākotnēji šī iespēja būs pieejama astoņos Rimi veikalos Rīgā un Pierīgā, kuros jau ir ieviesti pašapkalpošanās skeneri. 

“Mūsu mērķis ir paplašināt savu digitālo risinājumu klāstu, padarot iepirkšanās procesu elastīgāku ar iespējām pielāgoties ikviena pircēja vajadzībām konkrētajā iepirkšanās situācijā. Turklāt mobilie telefoni šobrīd jau stabili ieņem galvenā ikdienas rīka lomu, ar kuru tagad varam visu iepirkšanās procesu pārvaldīt vienuviet – no pirkumu saraksta plānošanas un aktuālo piedāvājumu izvērtēšanas līdz pirkumu apmaksai,” norāda L.Perija

Apmaksu par pirkumiem var veikt pašapkalpošanās skeneru kases zonā, kur pirkuma pabeigšanai jāskenē QR kods kases ekrānā vai jāautorizējas ar NFC funkciju.