Vizulo izgaismo Islandi

Pakalpojumi
2023. gada 4. decembris 13:24

Latvijas LED gaismekļu ražotājs “Vizulo” ir uzstādījis jau vairāk kā 25 000 gaismekļu Islandes pašvaldībās aptuveni 7,5 miljonu vērtībā, informē uzņēmums.

“Vizulo” nodrošina izdevīgāko risinājumu 10 gadu periodam, kurā ņemts vērā ne vien elektrības patēriņš un īpaša gaismekļu konfigurācijas spēja, piemēram, neapžilbināt satiksmes dalībniekus, bet arī iespēja mākslīgajā apgaismojumā redzēt priekšmetus reālās krāsās, kādas var redzēt saules gaismā.

“Vizulo” valdes loceklis Jānis Zeltiņš skaidro: “Islandē konkursi tiek veidoti, primāri domājot par iedzīvotāju labsajūtu, piemēram, lai ārpus telpām uzstādītais apgaismojums nespīdētu iekšā māju logos, neapžilbinātu gājējus, autobraucējus, velosipēdistus. Tā kā Islandē bieži ir nomācies laiks un piecus mēnešus gadā šajā valstī ir polārā nakts, kvalitatīvs ieluapgaismojums ir jo īpaši svarīgs. Viens no konkursu vērtēšanas kritērijiem ir tas, lai izvēlētās apgaismojuma diodes precīzi atveidotu krāsas (salīdzinot ar dabisko gaismu) it visam ne tikai ārā, bet arī iekštelpās. Tādēļ svarīgs nosacījums ir gaismekļu augstais krāsu atveidošanas indekss (Color Rendering Index – CRI). Tādejādi tiek panākts, ka konkursos var piedalīties tikai uzņēmumi ar gaismekļiem, kuriem ir augstvērtīgas diodes.”

Uzstādītājiem gaismekļiem jābūt veidotiem tā, lai to radītā gaisma tiktu pilnībā kontrolēta, neapdraudot satiksmes dalībniekus ar žilbinājumu un neietekmējot islandiešu komfortu viņu mājokļos, tādējādi gādājot par labbūtību arī gada tumšajos periodos.

“Konkursu pretendentiem tiek prasīti arī aprēķini par elektrības prognozējamo cenu 10 gadu griezumā, kas ir visbūtiskākais kritērijs Islandē. Respektīvi, uzvar nevis uzņēmums, kuragaismekļu cena ir viszemākā, bet tas, kura piedāvājums ir izdevīgākais 10 gadu periodā,” norāda J. Zeltiņš.

“Vizulo” gaismekļi ir uzstādīti Islandes lielākajās pilsētās – Reikjavikā, Koubavogirā, Habnarfjerdirā, kā arī citās pilsētās un ciematos. Ar “Vizulo” gaismekļiem izgaismotas ielas, skvēri, sporta laukumi, parki un stāvvietas.

Jau ziņots, ka “Vizulo” konsolidētais apgrozījums 2021. gadā bija 10,17 miljoni eiro, bet 2022. gadā tas sasniedza 27% pieaugumu jeb 12,87 miljonus eiro.