Dzīvības apdrošināšanas kompānija "Compensa Life Vienna Insurance Group SE" ("Compensa Life") pagājušajā gadā Baltijā guvusi 7,8 miljonus eiro lielu peļņu, kas ir par 11 % vairāk nekā 2021. gadā, liecina kompānijas publicētie gada pārskata rezultāti.  

“Peļņas pieaugumu galvenokārt noteica labs risku apdrošināšanas rezultāts un veiksmīga ilgtermiņa ieguldījumu stratēģija. Pozitīvas izmaiņas finanšu saistību vērtībā nesušas pat labākus rezultātus, nekā iepriekš tika prognozēts,” norāda Viktors Gustsons, “Compensa Life” Latvijas filiāles vadītājs.

Savukārt bruto parakstīto prēmiju apjoms pērn audzis no 102,5 miljoniem eiro līdz 120,8 miljoniem eiro jeb par gandrīz 18%. Pērn pieaugusi gandrīz visu apdrošināšanas produktu popularitāte, bet jo īpaši veiksmīgi klājies Mūža pensijas apdrošināšanai, veselības apdrošināšanai un dzīvības apdrošināšanai ar uzkrājumu, informē V. Gustsons. 

“Daļēji šādu tendenci veicinājusi arī pagājušā gada augstās inflācijas ietekme. Darba devēji, redzot, kā sadārdzinās, piemēram, medicīnas pakalpojumu cenas, iegādājās saviem darbiniekiem dārgākas veselības apdrošināšanas polises - šāda tendence bija vērojama ne tikai Latvijā, bet arī Lietuvā. Savukārt pieaugums dzīvības apdrošināšanā ar uzkrājumu veidošanu skaidrojams ar to, ka daļai iedzīvotāju ar vidējiem un augstiem ienākumiem arī pēc straujā cenu kāpuma maksājumiem par enerģiju, degvielu un pārtiku aizvien palika pāri brīvi līdzekļi, kurus novirzīt nākotnes uzkrājumiem,” norāda V. Gustsons. 

Apdrošināšanas atlīdzībās pērn “Compensa Life” izmaksājusi gandrīz 82 miljonus eiro, kas ir par nepilniem 11 miljoniem eiro mazāk nekā gadu iepriekš. 

Dzīvības apdrošināšanas uzkrājumi kompānijai pagājušā gada beigās bija izveidoti vairāk nekā 310 miljonu eiro apmērā, un tie veidojuši 64% no koncerna kopējām saistībām, secinājuši revidenti KPMG. Uzkrājums ir atzīts ar mērķi segt nākotnes apdrošināšanas kompensācijas, kas izriet no koncerna noslēgtajiem dzīvības apdrošināšanas līgumiem.

“Līdzīgi kā ekonomikā kopumā, arī apdrošināšanas nozarē turpmākās tendences prognozēt ir ļoti grūti. Gan Krievijas uzsāktais karš Ukrainā, gan Eiropas Centrālās bankas politika inflācijas ierobežošanai un starpbanku aizdevumu likmju celšana aizvien rada lielu nenoteiktību turpmākai tirgus attīstībai. Tāpat ietekme būs arī globālās ekonomikas atkopšanās procesiem un investoru gaidām par starptautiskā tirdzniecības klimata stabilizēšanos. Sagaidāms, ka dzīvības apdrošināšanas tirgus izaugsme nebūs tik liela kā pirms Covid-19 perioda,” nākamā gada prognozes iezīmē V. Gustsons. 

“Compensa Life” ir viena no vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām Latvijas apdrošināšanas tirgū, kas specializējas dzīvības apdrošināšanā ar uzkrājumu veidošanu, mūža pensijas apdrošināšanā, uzkrājošajā apdrošināšanā bērniem, veselības apdrošināšanā un nelaimes gadījumu apdrošināšanā. Uzņēmuma 100% akcionārs ir “Vienna Insurance Group” - vadošā Austrijas apdrošināšanas grupa Centrāleiropā un Austrumeiropā, kas pārstāvēta 30 valstīs, pārvaldot 49 miljardu eiro aktīvus. “Vienna Insurance Group” ir piešķirts augstais A+ starptautiskais kredītreitings (pēc “Standard & Poor’s” datiem). “Compensa Life” ir filiāles visās trīs Baltijas valstīs, tā nodarbina 150 darbiniekus, pārvalda vairāk nekā 200 000 klientu riskus un aktīvus 500 miljonu eiro vērtībā. Uzņēmumu Latvijā pārstāv tā Latvijas filiāle, kas šeit darbojas kopš 1999. gada.