Saeimas vairākums šodien pēc koalīcijas deputātu ierosinājuma otrreiz saīsināja Saeimas deputātu debašu laiku par valsts 2021.gada budžeta pakotnes likumprojektiem.

Debates par nākamā gada budžetu sākās pirmdien, 23.novembrī, plkst.9, katru dienu šim mērķim veltot desmit stundas kopā ar pārtraukumiem.

Sākotnēji debates noritēja pēc ierastās kārtības, kad pirmajā uzstāšanās reizē varēja runāt piecas minūtes un otrajā - divas minūtes. Ceturtdien debašu laiks tika saīsināts, nosakot, ka pirmajā reizē var runāt trīs minūtes un otrajā reizē - vienu minūti, bet tagad noteikts, ka par priekšlikumiem deputāts pirmajā uzstāšanās reizē var runāt divas minūtes un otrajā - vienu minūti.

Opozīcijas deputāts Aldis Gobzems atbalstīja debašu ilguma saīsināšanu, ironizējot - jo ātrāk pret tautu vērsts budžets tiks pieņemts, jo labāk. Sabiedrība esot pelnījusi, ka tai nav jāklausās debates par budžetu, jo iedzīvotāji neprotestē pret nodokļu palielināšanu.

Parlamentārietis Igors Pimenovs (S) norādīja, ka koalīcijas politiķiem ir iespēja bez limita iesaistīties dažādās diskusijās. Opozīcija cenšas sekot līdzi budžeta procesam un iesniedz priekšlikumus, lai par tiem debatētu Saeimas sēdē, pauda deputāts. Viņš uzsvēra, ka debašu saīsināšana vērtējama kā augstprātīga un apliecina, ka koalīcijas pārstāvjiem pašiem nav ko sacīt. Pimenovs pauda nožēlu, ka iesnieguma parakstītāji par debašu laika saīsināšanu ir arī parlamenta veterāni.

Deputāts Vjačeslavs Dombrovskis aicināja atcerēties, kas ir demokrātija un ka tā arī paredz parlamentāras debates. Tikmēr, kamēr šāda kārtība pastāv, iedzīvotājiem nebūs pamata sākt kārtot attiecības ar dūrēm, akcentēja politiķis.

Kā ziņots, 25.novembrī noslēdzoties trešajai 2021.gada budžeta izskatīšanai veltītajai parlamenta sēdes dienai, krita garākās budžetam veltītās Saeimas sēdes rekords.