Par nodokļu izmaiņu izstrādi atbildīgā darba grupa piedāvājumu par iespējamām izmaiņām nodokļos tiesību aktu projektu portālā plāno iesniegt ap 20.jūniju.

Kā sacīja finanšu ministrs Arvils Ašradens (JV), līdz tam par darba grupas ziņojuma projektu par nodokļu politikas piedāvājumu turpināsies diskusijas gan starp koalīcijas, gan ar sociālajiem partneriem. Pēc tā iesniegšanas plānotas publiskā apspriešana par šo dokumentu, kam sekotu saskaņošanas process un vēlāk lemšana valdībā.

Vienošanos valdībā par šīm izmaiņām vajadzētu panākt līdz vasaras beigām, pauda politiķis.

Vaicāts, vai līdz ar šīm izmaiņām varētu notikt kāda nodokļu palielināšana, Ašeradens akcentēja, ka šajā jautājumā jābūt ļoti uzmanīgiem, tajā skaitā, raugoties uz Igaunijas piemēru, kur pēc nodokļu palielināšanas ir negatīvas prognozes attiecībā uz ekonomikas attīstību.

Nebūtu pareizi, ja no ekonomikas tiktu izņemti attīstībai nepieciešamie finanšu līdzekļi, kā dēļ tautsaimniecība sabremzētos, sprieda Ašeradens.

Pēc ministra aplēsēm, paredzams, ka Latvijas ekonomikas izaugsme atsāksies šogad otrajā pusgadā, un to veicinās arī Eiropas Centrālās bankas jūnijā gaidāmais lēmums samazināt procentu likmes. Tāpat jau esot redzams, ka sāk pieaugt konfidenču jeb pārliecību indeksi saistībā ar ekonomikas izaugsmes iespējām, atzīmēja Ašeradens.

Politiķis norādīja, ka Latvijas ekonomikas izaugsmes prognozes 2024.gadam ir līdzīgas - atbilstoši Finanšu ministrijas prognozei valsts iekšzemes kopprodukts (IKP) šogad pieaugs par 1,4%, tikmēr Eiropas Komisija prognozē IKP pieaugumu 1,7% apmērā.

Kā ziņots, Nodokļu politikas pilnveidošanas koordinēšanas grupa ir koleģiāla, koordinējoša konsultatīvā platforma nodokļu politikas jautājumos ar mērķi koordinēt sadarbības partneru prioritātes nodokļu politikas plānošanai turpmākajiem gadiem.