Finanšu ministrija joprojām nav uzsākusi darbu pie nodokļu izmaiņu, kas skar minimālās valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas (VSAOI), izvērtēšanas un koriģēšanas, tādējādi ignorējot Valsts prezidenta Egila Levita pirms pusotra mēneša izteikto iniciatīvu, norāda Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamerā (LTRK).

Lai arī šī problēma  ir aktuāla ļoti lielai sabiedrības daļai, kas pirmos rēķinus saņems jau šī gada 20. decembrī, un atbildīgā institūcija solīja to paveikt saprātīgā laika termiņā, turpinās bezatbildīga mīņāšanās uz vietas, kā rezultātā gan uzņēmējiem,  gan darba ņēmējiem un pašnodarbinātajiem  ir daudz neskaidrību.

“Kļūdīties ir cilvēcīgi, taču apzināties savas kļūdas un spēt tās izlabot, ir ne tikai katra atbildīga politiķa pienākums, bet arī pilsoniskā godaprāta un sirdsapziņas mēraukla. Ja finanšu ministra kungs nesaprot, ka izvairīšanās no minimālo VSAOI sistēmas izvērtēšanas un pielaisto kļūdu izlabošanas novedīs pie bezdarba līmeņa palielināšanās, ēnu ekonomikas pieauguma, uzņēmēju un iedzīvotāju neapmierinātības – sekām, kas kopumā bremzēs valsts ekonomisko izaugsmi, viņš ir pieļāvis lielu kļūdu, par ko varētu nākties samaksāt ar savu politisko karjeru,“ ir pārliecināts Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Kā zināms, LTRK kopā ar Latvijas Darba devēju konfederāciju un 54 uzņēmēju organizācijām, nozaru asociācijām un uzņēmumiem prasīja atlikt minimālo VSAOI sistēmas ieviešanu ar šī gada 1. jūliju, norādot, ka tā ir brāķis, kas steidzami jālabo. To sadzirdēja Valsts prezidents un uzdeva atrisināt partiju apvienības “Jaunā Vienotība” finanšu ministram Jānim Reiram, izveidojot darba grupu un piesaistot uzņēmējus pārstāvošās organizācijas. Taču ierēdņi turpina izvairīties no  jebkādām mērķtiecīgām darbībām, kas būtu vērstas uz nodokļu likumdošanas kļūdu labošanu.

LTRK konceptuāli atbalsta minimālo VSAOI ieviešanu, taču ir sagatavojusi piedāvājumu likuma grozījumiem vairāku identificēto aktuālo problēmjautājumu risināšanai, kas netiek uzklausīts un ņemts vērā.