Ja ekonomikas ministram ir vēlme, tad viņš pie tā strādājot, spēs panākt labvēlīu lēmumu gāzes cenu samazināšanā, uzskata Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas vadītāja Valentīna Andrējeva.
«Nedomāju, ka tā bija priekšvēlēšanu retorika, un es domāju ,ka rezultāts būs pozitīvs. Arī Igaunija jau lielās, ka panākusi labvēlīgākas cenas, lai arī šajā gadījumā oficiāls apstiprinājums nav saņemts,» klāsta V. Andrējeva.
Viņa skaidro, ka pat, ja solījums par cenu izmaiņām būtu saņemts, līdz oficiālam apstiprinājumam jāpaiet ilgākam laikam. Turklāt pēc vienošanās panākšanas, reālas izmaiņas gāzes cenās nenotiks tik drīz, jo šādos gadījumos līgumā iestrādāti termiņi, kuru laikā jaunās cenas stājas spēkā.
Db jau vēstīa, ka ekonomikas ministrs Artis Kampars aģentūrai BNS klāstīja, ka Krievijas koncerns Gazprom dabasgāzes piegādes cenu savai meitaskompānijai Latvijas dabasgāzes kompānijai Latvijas gāze (LG) nākamajā apkures sezonā samazinās par 5-7 %. Viņš sacīja, ka pirms vēlēšanām vēl nebija zināms, vai viņš amatu saglabās, tādēļ arī sarunas nedaudz apstājušās. «Taču šī tēma noteikti ir atvēra, un tas, ko es teicu pirms vēlēšanām un varu atkārtot arī tagad, - sākotnējā sarunā ar Gazprom viceprezidentu mums bija vienošanās, ka līdz gada beigām mēs šo tēmu slēgsim,» viņš norādīja.
Populārākie
- VIDEO: Vēja enerģija – Latvijā neizmantots potenciāls
- Vēja enerģija – nozīmīgs Latvijas jūras ūdeņu un rietumu piekrastes enerģētiskais resurss
- Akciju cenas ASV un Eiropas biržās pieaug, naftas cenas krītas
- Akciju cenas pasaules biržās svārstās, naftas cenas samazinās
- Ar lielu daļu eID karšu no decembra pirmās puses potenciāli vairs nevarēs veikt e-parakstus
