Latvijā dibinātais finanšu tehnoloģiju uzņēmums Eleving Group ir paziņojis neauditētos rezultātus par deviņiem mēnešiem, kas noslēdzās šā gada 30. septembrī. Deviņos mēnešos Grupas ieņēmumi sasniedza 142,5 miljonus eiro, savukārt neto portfelis 327,3 miljonus eiro, kas ir par 11% vairāk nekā iepriekšējā ceturksnī.

Pārskata periodu Grupa noslēdza uzrādot stabilus finanšu rezultātus, pateicoties diversificētai uzņēmējdarbībai un sabalansētai ieņēmumu plūsmai no visām pamatdarbības jomām. Elastīgās nomas un transportlīdzekļu abonēšanas produkti deviņu mēnešu ieņēmumos veidoja EUR 37,7 milj, kamēr nomas un atgriezeniskā līzinga produktu ieņēmumi sasniedza EUR 51,0 milj. Tikmēr patēriņa finansēšanas produkti ieņēmumu kopējā apjomā veidoja EUR 47,3 milj. jeb par 8% vairāk nekā aizvadītā gada deviņos mēnešos. Augstvērtīgos rezultātus šajā segmentā galvenokārt veicināja ExpressCredit biznesa integrācija un veiksmīga operacionālā darbība Balkānos.

Grupas koriģētā EBITDA attiecīgajā periodā sasniedza 58,5 miljonus eiro, salīdzinot ar 51,5 miljoniem eiro pirms gada, savukārt koriģētā neto peļņa pirms valūtas maiņas darījumiem pieauga līdz 23,5 miljoniem eiro, kas ir par 5,3 miljoniem eiro vairāk nekā 2022. gada deviņos mēnešos.

Trešais ceturksnis ir pirmais kopš ExpressCredit biznesa integrācijas Grupas portfelī un operācijās. Pirmajos mēnešos jaunās valstis ir uzrādījušas labus rezultātus, palielinot Grupas neto portfeli par 26 miljoniem eiro, uzrādot ieņēmumus 5,0 miljonu eiro apmērā, EBITDA 2,9 miljonu eiro apmērā un peļņu 0,4 miljonu eiro apmērā.

Bizness Baltijas valstīs, neskaitot Primero operācijas, sastāda 23,3% no Grupas kopējā transportlīdzekļu finansēšanas neto portfeļa. Apjoma ziņā lielāko daļu no Baltijas valstīm veido Lietuvas portfelis (31,0 milj. eiro; 13,7%), kam seko Igaunijas portfelis (11,1 milj. eiro; 4,9%) un Latvijas portfelis (10,6 milj. eiro; 4,7%).

“Atskatoties uz pēdējo ceturksni, redzam, ka Eleving Group veiksmīgi pārvar globālās ekonomikas radītos izaicinājumus. Grupas bizness ir stabils, un tas ir tieši tas, ko mēs vēlējāmies panākt - paaugstināt portfeļa kvalitāti un saglabāt veselīgu izaugsmes tempu. Pēc nedaudz lēnāka pirmā pusgada, 3. ceturksnī novērojām pakāpenisku patēriņa rādītāju uzlabošanos mūsu pārstāvētajos tirgos, kas izpaudās saņemto pieteikumu skaita pieaugumā un kopējā portfeļa izaugsmē. Patēriņa kreditēšanas segmentā Balkānu tirgos joprojām vērojama stabila izaugsme, savukārt transportlīdzekļu segmentā atjaunojas cerētā biznesa dinamika. Arī trešajā ceturksnī viena no mūsu galvenajām prioritātēm bija racionalizēt mūsu uzņēmējdarbības procesus. Esam turpinājuši pilnveidot savu riska izvērtēšanas politiku, kā arī pārskatīt administratīvās izmaksas un cenu veidošanas stratēģiju. Uzskatu, ka šobrīd esam paveikuši lielisku darbu iepriekš uzskaitītajās jomās, lai veiksmīgi pārvarētu ziemas periodu, kas nereti atstāj zināmu negatīvu ietekmi uz klientiem un to spēju pildīt savas saistības,” par rezultātiem teic Modests Sudņus, Eleving Group izpilddirektors.
Trešajā ceturksnī Grupa ielika pamatus jaunajai obligāciju emisijai un turpmākai Grupas finansējuma struktūras diversifikācijai. Laikā no 26. septembra līdz 20. oktobrim investori varēja apmainīt savā rīcībā esošās Mogo AS 2021/2024 obligācijas, kā arī parakstīties uz Eleving Group 2023/2028 nodrošinātajām un garantētajām obligācijām ar 13% kupona likmi. Rezultātā Eleving Group Baltijā un Frankfurtē ir emitējis obligācijas 50 miljonu eiro apmērā ar dzēšanas termiņu 2028. gadā. Līdztekus eiroobligāciju emisijai ir uzsākta jauna Kenijas trīs gadu obligāciju programma, ar mērķi piesaistīt līdz 12 milj. eiro vietējā valūtā.

Tuvākajā nākotnē Eleving Group plāno piesaistīt jaunus aizdevējus - vietējos un starptautiskos investorus, lai diversificētu uzņēmuma aizdevēju bāzi tādos tirgos kā Kenija, Botsvāna un Namībija. Visbeidzot, 4. ceturksnī plānots stratēģiski izmantot jauniegūtos līdzekļus no obligāciju emisijas saskaņā ar Eleving Group 2023/2028 obligāciju prospektu, galvenokārt, ar mērķi refinansēt Mogo AS 2021/2024 obligācijas un segt citas grupas saistības.

Par Eleving Group

Eleving Group ir starptautiska finanšu tehnoloģiju uzņēmumu grupa ar plašu pārstāvniecību visā pasaulē. Grupa ir pārstāvēta trīs kontinentos un tās biznesa virzieni ietver transportlīdzekļu un patēriņa finansējuma pakalpojumus. Grupa, kas 2012. gadā tika dibināta ar Mogo zīmolu, patlaban darbojas 16 pasaules valstīs. Ar galveno mītnes vietu Latvijā, Eleving Group veic saimniecisko darbību Baltijā un Eiropā, Kaukāza un Centrālāzijas reģionos, kā arī Subsahāras un Austrumāfrikas reģionā. Grupai ir vairāk nekā 500 000 klientu visā pasaulē, un izsniegto aizdevumu kopējais apjoms pārsniedz 1,6 miljardus eiro. 2020. un 2021. gadā Financial Times ierindoja Eleving Group starp 1000 visstraujāk augošajiem FinTech uzņēmumiem Eiropā. Šobrīd Eleving Group ir vairāk nekā 2600 darbinieku. Uzņēmuma obligācijas ir kotētas Nasdaq Riga un Frankfurtes biržā. 2023. gadā Eleving Group saņēma 1. vietu Nasdaq Baltic Awards balvu kategorijā "Labākās attiecības ar investoriem" First North obligāciju sarakstā. 

Eleving Group
Artūrs Čakars, Grupas korporatīvo attiecību direktors, [email protected]