Foto: husqvarna.com 


Ne vienu reizi vien ir pieredzēts, ka ziema spēj mūs pārsteigt nesagatavotus, pārklājot Latviju ar tik biezu sniega segu, ka ir jāmeklē iespējas, kā pēc iespējas ātrāk un efektīvāk no tās atbrīvoties, attīrot piebraucamos ceļus un ietves. Tādā gadījumā talkā var nākt sniega pūtēji. Raksta turpinājumā noskaidro, kā no daudzveidīgā sortimenta izvēlēties savām vajadzībām vispiemērotāko darbarīku! 


Būtiski faktori, izvēloties sniega pūtēju

Sniega pūtējs pavisam noteikti var būt noderīgs palīgs kā mājsaimniecībā, tā arī uzņēmumā. Lai arī tā iegāde var būt salīdzinoši dārga, tomēr ir vērts atcerēties, ka tas ir būtisks ilgtermiņa ieguldījums, jo ziema Latvijā ir katru gadu. Tomēr, lai būtu iespējams pieņemt pareizo lēmumu attiecībā uz to, kādu sniega pūtēju iegādāties, iesakām ņemt vērā vairākus nozīmīgus faktorus:

  • tīrāmā seguma veids. Kvalitatīvi  sniega pūtēji spēs paveikt savu darbu vienlīdz efektīvi, neatkarīgi no tā, kāds segums ir jāattīra – bruģis, betons, asfalts u. c. Tomēr, izvēloties cenas ziņā lētāku modeli, ir svarīgi pievērst uzmanību tam, kādam tieši seguma veidam tas ir piemērots;
  • tīrāmās teritorijas apmērs. No tā, cik lielu platību ir nepieciešams attīrīt, ir atkarīga sniega pūtēja veiktspēja un jauda. Ja ir nepieciešams attīrīt nelielas privātmājas piebraucamo ceļu, tad visdrīzāk nav vērts iegādāties pašu jaudīgāko ierīci, kas paredzēta lielas teritoriālās platības tīrīšanai; 
  • sniega pūtēja veids. Ir pieejami gan manuāli vadāmi jeb ar rokām stumjami sniega pūtēji, gan arī tādi, kas ir pašgāgēji. Izvēloties sev piemērotāko, ir svarīgi piedomāt par tīrāmās platības apmēru. Ja tā ir salīdzinoši liela, tad ar roku vadāmais sniega tīrītājs būs diezgan neparocīgs, jo būs jāpielieto daudz pūļu tās  attīrīšanai no sniega.Benzīna vai tomēr elektriskie sniega pūtēji? 


20231207-1333-sniega-puteji-2.png
Foto: husqvarna.com

 
Sniega pūtējs Latvijā ir nepieciešamība, jo tas ievērojami atvieglo darbu un sniegu nenākas tīrīt, izmantojot, piemēram, lāpstu. Lai izvēlētos savām vēlmēm, vajadzībām un mērķiem atbilstošāko ierīci, jāņem vērā, ka gan elektriskajiem, gan arī ar benzīnu darināmiem sniega pūtējiem ir savas priekšrocības un trūkumi. 


Piemēram, elektriskie sniega pūtēji cenas ziņā ir lētāki, taču tie ir mazāk jaudīgi. Tāpat jāņem vērā, ka tie nav pašgājēji, līdz ar to, lai ierīci darbinātu, būs jāpielieto zināmas pūles. Benzīna sniega pūtēji tādā ziņā ir ērtāk lietojami un nav arī jāraizējas par iespējamajiem elektrības pārrāvumiem. Taču arī šajā gadījumā ir jāpievērš uzmanība to jaudai, lētākajiem modeļiem tā būs vidēji no 3 līdz 3,5 Zs, savukārt dārgākiem, sākot no 9 Zs. 


Nav vienota standarta, kas noteiktu, kurš no sniega pūtējiem – elektriskais vai ar benzīnu darbināmais – būtu labāks. Viss ir atkarīgs no katra paša vēlmēm un iespējām. 


Kāpēc izvēlēties Husqvarna sniega pūtējus 

Husqvarna sniega pūtēji ir kļuvuši par iecienītu izvēli visā pasaulē. Tie ir aprīkoti ar divpakāpju lāpstiņriteņa sistēmu, elektriskā startera funkciju, maināmu vadības ātrumu un lielizmēra riepām ar protektoru. Pateicoties šo darbarīku augstajai veiktspējai un ergonomiskajam dizainam, tie pavisam noteikti ļaus pilnvērtīgi sagatavoties ziemai.


Lūk, dažas no to būtiskākajām priekšrocībām: 

  • spēja efektīvi strādāt uz sablīvētas virsmas. Divpakāpju sistēma pieblietētu sniegu spēj pārstrādāt pulverī vēl pirms tas nonāk korpusā;
  • izcila manevrētspēja jebkuros apstākļos. Apledojis ceļš šī ražotāja sniega pūtējiem nav nekāds šķērslis! Pateicoties lielizmēra riepām un apsildāmajiem rokturiem, ar tiem ir ērti darboties jebkuros laikapstākļos; 
  • SmartStart funkcija. Zināms, ka zema gaisa temperatūra var ietekmēt akmulatora darbību, bet ne šajā gadījumā. Pateicoties SmartStart startera sistēmai, sniega pūtēja dzinēju būs iespējams iedarbināt bez jebkādām problēmām. 


Sniega pūtēju rezerves daļas un piederumi padara šīs ierīces daudzpusīgākas, piemērojot tās darbam jebkuros apstākļos. Rezerves daļas ir iespējams iegādāties Husqvarna veikalos/ servisa centros, kas atrodas visā Latvijā. 


Sniega pūtēji ir noderīgas un nepieciešamas ierīces, kas var ievērojami atvieglot laikietilpīgo un fiziski grūto sniega tīrīšanas darbu. Iegādājies mūsdienīgu Husqvarna ierīci, kas atbilst visiem augstākajiem kvalitātes standartiem. Tā būs lielisks un uzticams palīgs vairāku gadu garumā!