Augsts gaisa mitrums rada diskomfortu, apgrūtina elpošanu un var veicināt dažādu slimību un alerģiju attīstību. Tāpat jārēķinās ar darbaspēju samazināšanos un dažādu nelabvēlīgu mikroorganismu, t.sk. pelējuma sēnīšu un putekļu ērcīšu pastiprinātu vairošanos un izplatību. Īpaši neaizsargāti ir mazi bērni, gados vecāki cilvēki un visi, kam jau ir astma vai alerģijas.

Pelējumam sevišķi tīk silts un mitrs laiks, piemēram, sutīgas vasaras dienas, siltas un slikti vēdinātas vannas istabas. Mikroorganismi mēdz vairoties arī veļas mazgāšanas un žāvēšanas telpās, guļamistabās, virtuvēs, pagrabos, bēniņos, garāžās, pirtīs un visur citur, kur atrod labvēlīgus apstākļus.

Brīžos, kad āra gaiss ir sausāks kā istabā, var mēģināt situāciju uzlabot ar regulāru, vismaz piecu minūšu ilgu telpu vēdināšanu. Ja tas nelīdz un vēlaties savā mājoklī vai darbā uzlabot gaisa kvalitāti, ir jāizmanto elektriskais mitruma savācējs. Ar tā palīdzību varēsiet padarīt gaisu sausāku, veselīgāku un ar daudziem modeļiem arī tīrāku.

Atkarībā no ierīces funkcionalitātes savāktais kondensāts var tikt noglabāts ūdens tvertnē vai novadīts kanalizācijā. Parasti lielāki un jaudīgāki piedāvā abas iespējas, bet paši mazākie mitruma savācēji var kondensātu tikai savākt ūdens tvertnē. Modernākās ierīces var lepoties arī ar spēju uzturēt konstantu gaisa mitruma līmeni, attīrīt gaisu ar UV lampām, kā arī citām noderīgām funkcijām.

Kā izvēlēties mitruma savācēju?

Izvēloties gaisa sausinātāju, primāri jāņem vērā tā piemērotība telpas platībai, funkcionalitāte un cena. Pēc savas funkcionalitātes mitruma savācējus var iedalīt trīs klasēs – mini, vidējā klase (mājai, dzīvoklim, birojam) un profesionālie jeb industriālie. Katram no tiem ir savs pielietojums un auditorija. Lai izvairītos no pārpratumiem, vēlams pirms iegādes izlasīt katra produkta aprakstu un tehniskos datus.

Mini kategorija ir paši vienkāršākie un lētākie mitruma savācēji. Šeit spilgts piemērs ir Adolus Vivo. Izmēros neliels, taču gana jaudīgs, lai parūpētos par vidēja izmēra istabu, līdz 20 m2. Akcijas ietvaros to reizēm var nopirkt zem 50 EUR. Diemžēl tam ir samērā neliela ūdens tvertne un nevar iestatīt mitruma līmeņa uzturēšanu, taču ar to būs gana, ja telpā ir tikai nedaudz paaugstināts mitrums, piemēram, guļamistabā.

Klasi augstāki mitruma nosūcēji maksā vairāk, taču ir arī krietni jaudīgāki, ar lielākiem ūdens uzkrāšanas rezervuāriem, labākām kontrolēšanas iespējām un citiem labumiem.

Atsevišķi modeļi, t.sk. Adolus Osmo ļauj sevi kontrolēt un novērot gaisa mitruma izmaiņas telpā laika gaitā arī attālināti. Neesat mājās, bet gribat zināt, vai gaiss nav par mitru? Pieslēdzieties ierīcei ar mobilo tālruni vai datoru, aplūkojiet datus un, ja nepieciešams, pielāgojiet gaisa sausinātāja darbību.

Paši jaudīgākie modeļi, t.sk. Adolus Cube X600 ir paredzēti intensīvai lietošanai komerciālos objektos – noliktava, pagrabs, rūpnīca, būvniecības objekti. Ražotāji jau ir paredzējuši, ka ierīce tiks lietota nesaudzīgos apstākļos un atbilstoši piestrādājuši pie tās korpusa un detaļām. Ērtāku pārvietošanu nodrošina apakšpusē piestiprinātie ritentiņi un ērts rokturis.

Adolus Cube X600 var savākt līdz pat 50 l kondensāta dienā un tam ir iespējams uzstādīt taimeri, kā arī vēlamo mitruma līmeni telpā. Līdzīgi kā citiem gaisa sausinātājiem arī šīs ierīces efektivitāte pieaug karstākos un mitrākos apstākļos.

Elektrības patēriņš visām iekārtām ir samērā mazs. Pat pašas jaudīgākās ierīces izlieto mazāk par vienu kilovatu, bet mazākie gaisa sausinātāji pat tikai 22,5 W. Salīdzinoši elektriskie sildītāji un gaisa kondicionieri vairumā gadījumu tērē daudz vairāk elektrību.

Plašāku informāciju, kā arī iespējas nopirkt mitruma savācējus, kondicionierus un citas ierīces telpas mikroklimata uzlabošanai varat atrast internetveikalā Gaisa1. Visām precēm, kas ir uz vietas noliktavā nodrošinām piegādi vienas vai divu darbadienu laikā. Ja jums ir radušies kādi jautājumi, droši sazinieties ar mūsu zinošajiem pārdošanas speciālistiem.