Sprauga starp grīdu un sienu, kā arī plaisas sienās nepārprotami liecina, ka ir pēdējais laiks pārbaudīt smilšu pabēruma slāņa stāvokli un nepieciešamības gadījumā to stabilizēt. Latvijā URETEK Baltic stabilizē grimstošas ēkas vai to konstruktīvās daļas, uzlabojot grunts stāvokli ar videi draudzīgu ģeopolimēru maisījumu. Darbus veic ātri un bez putekļiem, netraucējot ēkā strādājošos cilvēkus.«Grīdas un pamatu nosēšanās lielākoties ir saistīta ar nestabilu grunts slāni zem ēkas, nepietiekami sablīvētu grunti būvdarbu laikā, drenāžas defektu vai arī zem grīdas vai ēkas izbūvētu cauruļvadu bojājumu, kā rezultātā tiek radīti izskalojumi. Plaisas sienās vai sprauga starp grīdu un sienu liecina par to, ka notiek kādu ēkas daļu kustība, un, lai novērstu lielāku defektu rašanos nākotnē, ir prātīgi piezvanīt speciālistam, kurš izvērtēs situāciju un sniegs tālākus ieteikumus,» stāsta Dainis Dronka, URETEK Baltic projektu un pārdošanas vadītājs.

20230401-1218-urtek-1.jpg
Kā piemēru D. Dronka min biroju ēkas, kurām laikā, kad kaimiņos tiek sākta jaunu ēku celtniecība, sākas pamatu nosēšanās, parādās plaisas sienās, tāpat arī gruntsūdens līmeņa maiņu rezultātā var tikt ietekmēta pamatu stabilitāte. Šī ir izplatīta situācija jaunbūvju rajonā, jo, piemēram, pazemes autostāvvietu izbūvei no grunts slāņiem strauji tiek izsūknēts ūdens. Nogrimšanu var izraisīt arī lieli koki, kuru saknes stiepjas zem ēkām, izsūcot mitrumu no augsnes.

Betona plātņu nosēšanās noliktavās vai loģistikas parkos rada nepatikšanas un lielus izdevumus 

«Gadījumos, kad zem noliktavas, tirdzniecības vai ražošanas ēku betona grīdām smilšu pabērums nav pietiekami sagatavots vai arī uz grīdas tiek novietotas iekārtas vai krava, kāda sākotnēji šeit netika plānota, grīdas plātne kādā brīdī var sākt grimt. Tā rezultātā kravu pārvietošanas tehnika vairs nevar darboties ar 100% efektivitāti, jo vadītājiem ir jāveic uzmanīgi manevri nelīdzenajās vietās. Turklāt palešu ratu riteņi ar triecienu sāk lauzt grīdu plātņu savienojuma vietās, kā arī šī darbība samazina ratu riteņu resursu un iekārtas stāvokli kopumā, būtiski palielinot to uzturēšanas un remonta izmaksas,» stāsta D. Dronka. «Šķietami neliels nelīdzenums grīdā var izraisīt nelaimes gadījumu darbā, trieciena radītais riteņu nodilums rada smalkus putekļus, kas ir nopietna problēma pārtikas un elektronisko preču ražošanā vai uzglabāšanā.»

Viņš piebilst, ka pietiek tikai ar dažu milimetru grīdas nosēšanos, lai ietekmētu augstu plauktu stabilitāti un radītu papildu vibrācijas dārgajās iekārtās un ražošanas līnijās. «Defekti grīdas plātnēs ir īpaši liela problēma robotizētajās noliktavās, kur iekārtas kādā brīdī vienkārši vairs nevar pārvietoties starp konfigurētajiem plauktiem ar nepieciešamo ātrumu. Tas palielina kravas komplektēšanas laiku, līdz ar to arī darbiniekiem izmaksājamo algu par garāku darbalaiku. Visbeidzot, tas samazina iekārtu kalpošanas laiku. Nestabilas grīdas plātnes rada kaitinošas situācijas, kad darbgalds, kuram nepieciešama ļoti precīza kalibrēšana, iziet no ierindas vai arī ražošanā rodas brāķi, jebkurā gadījumā tā ir dīkstāve un izdevumi. Mums ir zināms gadījums, kad tirdzniecības zālē nelīdzenas grīdas virsmas dēļ kravas rati izkustējās, kas noveda pie nelaimes gadījuma.»

20230401-1231-uretek2.jpg

Vecās industriālās ēkas bieži tiek izīrētas, vai arī tās tiek pārbūvētas par ražošanas vai loģistikas centriem, bet fakts, ka šādas slodzes uz izbūvēto grīdu nav plānotas, tiek ignorēts. Tā gadās arī tad, ja, piemēram, pārtikas preču veikalā ierīko celtniecības veikalu. URETEK Baltic novērš betona grīdas plātņu nosēšanos, palielinot tās nestspēju līdz nepieciešamajai un izlīmeņojot grīdu ar augstu precizitāti.

Grīda tiek pacelta ātri, netraucējot klienta darbu

«Grīdas demontāža, grunts sagatavošana un pēc tam betona grīdas ieliešana prasītu vismaz pusotru mēnesi. Mūsu metode ir daudz vienkāršāka un ātrāka. Caur nelieliem urbumiem grīdā ievadām ģeopolimēru sveķus, vienmērīgi sadalot punktveida slodzi un vibrācijas. Mūsu nozīmīgākā priekšrocība ir tā, ka, kamēr mēs veicam darbus, klientam nav jāpārtrauc ikdienas darbi ēkā un nav nepieciešams izvest aprīkojumu un citu inventāru. Darbus varam veikt arī nakts stundās, nepieciešamības gadījumā arī pa posmiem vai klientam vēlamajā periodā. Kopīgi sastādām darba plānu un paceļam grīdu, netraucējot klientiem un viņu darbam. Šādi rīkojoties, mūsu darbības neaptur klienta ražošanas plānus vai arī plānoto naudas plūsmu. Arī elektronikas, pārtikas rūpniecībā un laboratorijām ir īpaši svarīgi, lai mēs strādātu bez putekļiem. Veidā, kā mēs to darām, ir izslēgta putekļu rašanās. Darbus esam veikuši arī serveru telpās ar īpaši augstām prasībām,» skaidro URETEK Baltic projektu un pārdošanas vadītājs Dainis Dronka.

Privātmāju gadījumā darbam nepieciešamais laiks var būt viena diena, bet ļoti lielu objektu, piemēram, loģistikas vai tirdzniecības centru, gadījumā tas var būt arī pusotrs mēnesis. Lielāku objektu gadījumā darbus varam veikt arī pa posmiem, un, kā minēts iepriekš, klienta bizness ar to neapstāsies. «Kā uzņēmumam, kas Somijā darbojas vairāk nekā 40 gadus un Baltijā vairāk nekā sešus gadus, kvalitāte un klientu apmierinātība mums ir ārkārtīgi svarīga. Mēs vienmēr vēlamies sasniegt maksimālo rezultātu,» saka D. Dronka. «Mūsu izmantotajam materiālam ir visi nepieciešamie vides un drošības sertifikāti. Savam darbam dodam divu gadu garantiju, bet materiāliem – 50 gadu garantiju.»


URETEK ir izstrādājis vairāk nekā divdesmit ģeopolimēru maisījumu veidu, lai nodrošinātu ilgtspējīgu risinājumu privātmājām un daudzdzīvokļu ēkām, rūpniecībai, loģistikas un tirdzniecības centriem, lauksaimniecības un infrastruktūras objektiem. Laboratorijas apstākļos veiktais pētījums liecina, ka ģeopolimēru kalpošanas laiks ir vismaz 100 gadu, tāpēc varam apgalvot, ka tas ir ilgmūžīgs un stabils risinājums. Attīstot tehnoloģijas, mēs veicam jaunus testus, lai pierādītu, ka mūsu ģeopolimēri var kalpot līdz pat 150 gadiem. Darbā tiek izmantoti divkomponentu sveķi, tie grunts slāņos izplešas un plastificējas, ir videi nekaitīgi un ūdeni atgrūdošs materiāls. Lai gan URETEK Baltic komandai ir ierasta grunts stabilizācija līdz 4 metriem, praksē ir notikusi arī specifiskāka grunts sablīvēšana līdz pat 10 metru dziļumam.

Vairāk informācijas par URETEK tehnoloģijas iespējām meklējiet www.uretek.lv