Nenoliedzami, nodarbošanās ar fiziskajām aktivitātēm nāk par labu gan fiziskajai, gan psihiskajai veselībai. Ir pierādīts, ka regulāra sportošana paaugstina laimes hormona līmeni. Vairāk par fizisko aktivitāšu iespējām iekštelpās lasi raksta turpinājumā!

Fiziskās aktivitātes iekštelpās

Ja iepriekš ar sportu nodarbojies maz vai neregulāri, vislabāk sākt ar iekštelpu treniņiem. Taču, lai treniņi iekštelpās sagādātu patiesu prieku un aizrautību, ir būtiski ņemt vērā pāris nozīmīgus faktorus:

    • vieta, kur sportot. Primāri ir svarīgi saprast, kur trenēties. To var darīt gan sporta klubā, gan gan mājās, ārā vai kādā citā vietā.
    • mērķis un vēlamais rezultāts. Uzsākot trenēšanos, ir jābūt skaidrai vīzijai, kāpēc to dari. Tā var būt, piemēram, atbrīvošanās no liekajiem kilogramiem, ķermeņa uzturēšana formā vai gandarījuma un pozitīvu emociju gūšana.  
    • izvēlies aktivitātes. Apmeklē dažāda veida treniņus, lai saprastu, kurš no tiem Tevi uzrunā visvairāk.

Aktivitātes visām gaumēm un iespējām


20230203-1554-danielle-cerullo-cqfnt66tt

Ir daudz un dažādas iespējas, kā uzturēt sevi formā, jo treniņu sortiments ir gana daudzveidīgs, tādējādi ikvienam ir iespēja atrast savām spējām, interesēm un mērķiem atbilstošāko nodarbi.

Treniņi spēkam un izturībai

Spēka treniņi neaprobežojas vien ar svaru cilāšanu sporta zālē. Tā var būt, piemēram, aerobika, TRX vai vingrošana ar pretestības gumijām. Šāda veida treniņi ir nepieciešami sirds un asinsvadu veselībai, turklāt tie paātrina vielmaiņu, ļaujot efektīvāk sadedzināt taukus un atbrīvoties no liekā svara.

Bokss iesācējiem

Ja vēlies sevi izaicināt pilnīgi jaunā nišā, iespējams, boksa treniņi iesācējiem var būt variants. Bokss attīsta fizisko sagatavotību un kognitīvās spējas, jo ir jāplāno vairāki soļi uz priekšu pretinieka sakāvei. Boksa nodarbībām var pieteikties gan sievietes, gan vīrieši un arī bērni, neatkarīgi no sagatavotības līmeņa.

Klinšu kāpšana

Klinšu kāpšanas treniņi būs piemēroti tad, ja esi aktīvā dzīvesveida piekritējs. Kāpšanas sporta veids uzlabo sirds un asinsvadu veselību, vienlaikus gūsi adrenalīnu un pozitīvas emocijas. Treniņš attīsta arī stratēģisko domāšanu, jo ir jāplāno ikkatrs solis, lai pēc iespējas ātrāk sasniegtu galveno mērķi – nokļūšanu klinšu sienas virsotnē.

Volejbola treniņi

Volejbols ir iecienīts sporta veids, īpaši vasarā, kad ar to cilvēki labprāt nodarbojas, atpūšoties pie jūras vai ezera. Taču volejbola treniņi Rīgā sniedz iespēju piepildīt sapni par šī sporta veida apguvi jau profesionālākā līmenī. Aplūko pieejamo klubu piedāvājumu!

Jauktā cīņas māksla

MMA (Mixed Martial Arts) jeb jauktā cīņas māksla atšķiras no boksa ar to, ka šo treniņu laikā tiek pielietoti sitieni ar rokām, kājām, kā arī dažādi metieni un pat žņaugšanas paņēmieni. Šis ir augstas slodzes kardio treniņš, kas ilgst aptuveni 90 minūtes. Ilgstoši trenējoties, būsi izcilā fiziskajā formā. MMA treniņi Rīgā notiek vairākās vietās. Tie ir paredzēti gan jauniešiem, gan arī pieaugušajiem.

CrossFit

Iespējams, vārdu savienojums “Crossfit treniņi” jau ir dzirdēts. Pamatā tas ir augstas intensitātes funkcionāls treniņš, kas ietver dažāda veida darbības – skriešanu, pietupšanos, vilkšanu, lēkšanu u.c. Mēdz sacīt, ka tas ir ne tikai treniņš, bet arī dzīvesveids, kas ļauj iegūt un uzturēt tādu fizisko formu, par kādu allaž esi sapņojis.

Treniņi iekštelpās ir optimāls risinājums ikvienam, kurš vēlas pilnveidot savas fiziskās spējas. Vairāk par to, kā atrast sev piemērotāko sporta veidu un ko ir būtiski ņemt vērā iesācējiem, lasi Smscredit.lv bloga rakstā: “Fiziskās aktivitātes: kā izvēlēties sev piemērotākās?