Gēniem ir ļoti liela nozīme prāta un ķermeņa darbībā. Gēnu izmaiņas mijiedarbībā ar vides faktoriem var ietekmēt izskatu, uzvedību un veselību kopumā. Latvijā ir iespējams veikt ģenētiskos DNS testus, kas palīdzēs labāk izprast sevi un noteikt vispiemērotāko dzīvesveidu. Ģenētikas centrs iVF Riga DNS testi palīdzēs iegūt informāciju, kas ļaus pieņemt vispareizākos lēmumus dažādās dzīves jomās.


DNS sekvenēšana var atklāt  pārmantotas organisma īpatnības, kas ietekmē izskatu un labsajūtu. Proti, ģenētiskajā kodā sākotnēji ir iekodēta katra cilvēka individuālā novecošanās procesa programma. Ādas diagnostikas DNS tests parādīs, kādas kosmētikas sastāvdaļas būs jums vispiemērotākās; kādiem pārtikas produktiem jums vajadzētu pievērst uzmanību; kādi uztura bagātinātāji jums ir piemēroti; kādas personīgās kopšanas procedūras izvēlēties; kādi ir striju un celulīta riski; oksidatīvā stresa līmeņus; telomēru reģeneratīvās spējas - sava veida hromosomas aizsargājošs uzgalis, kas atrodas šūnas kodolā. 

20210407-0953-7-04-mainas-bilde.jpg

Vēl viena mūsdienu problēma – liekais svars – var būt saistīta ar izmaiņām gēnu grupā, kas regulē vielmaiņas procesus. Vielmaiņas DNS tests palīdzēs saprast, vai enerģijas papildināšanai jūs drīkstat lietot kofeīnu saturošus dzērienus; kāpēc tik ļoti gribas saldumus; kāpēc ir grūti atbrīvoties no liekā svara; kas nosaka sāta sajūtu; kāds ir lieko tauku rezervju uzkrāšanās risks.


Nodarbošanās ar sportu ir saistīta ar palielinātu fizisko slodzi un enerģijas patēriņu, un cilvēki uz to reaģē dažādi. Bet katram cilvēkam ir piemērots citādāks sporta veids. Tāpēc tagad, lai izveidotu optimālu treniņu programmu, kurā tiek ņemtas vērā organisma individuālās īpašības, tiek veikts ģenētiskais tests, kas noteiks, kurš sporta veids jums ir vispiemērotākais; kādām uzturvielu grupām jāpievērš uzmanība; kāds ir aptuvenais atpūtas ilgums, kas nepieciešams starp treniņiem; traumu risks; ātruma attīstība sacensībās; muskuļu masas pieauguma līmeņi.


Ne mazāk svarīgs par aktīvu fizisko slodzi ir vielmaiņas procesu ātrums. Ģenētisko īpašību analīze, kas paātrina vai palēnina metabolismu, ir individuālo ieteikumu pamatā.

20210407-0835-22.jpg


Mūsu testi palīdzēs noteikt ģenētisko noslieci, ņemot vērā ģenētiskās variācijas un uzturvielu uzņemšanu; pēta diētu spēju ietekmēt gēnu ekspresiju. Vitamīnu vielmaiņas DNS tests jums pateiks, vai pazemināts vitamīnu līmenis ir dzīvesveida sekas vai arī tas ir ģenētiski noteikts; kam pievērst uzmanību ēdienkartē; kā izvēlēties uztura bagātinātājus.


Veicot  mentalitātes DNS testu jūs varat labāk izprast savu izturēšanos dažādās situācijās - kāpēc es rīkojos šādi un ne citādāk: zinot savu emociju izpausmes iemeslu, kļūst vieglāk tās kontrolēt; jūs uzzināsit par savu diennakts ritmu, kā arī par riskiem jūsu emocionālajai veselībai.

20210407-0839-55.jpg


Dažādu gēnu kombinācija DNS nesniedz pilnīgu priekšstatu par organisma reālo stāvokli. Nozīmīga ietekme ir visdažādākajiem ārējiem apstākļiem, sākot no dzīvesveida un beidzot ar vides apstākļiem. Bet speciālista pareiza interpretācija un ieteikumi palīdzēs dzīvot kvalitatīvāk! 


Pieejamie testi:


• Ādas diagnostikas DNS tests • Vielmaiņas DNS tests • Vitamīnu vielmaiņas DNS tests• Sporta sasniegumu DNS tests• Mentalitātes DNS tests


Testus var iegādāties arī tiešsaistē www.ivfriga-online.lv 


Vairāk par Ģenētikas centru iVF Riga www.genetikascentrs.lv