Investējot vairāk nekā 100 000 eiro, informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmums Datakom sadarbībā ar Latvijas mobilais telefons (LMT) šogad turpina paplašināt “Tika-Taka Pay” tirgu un funkcionalitātes iespējas.

Attīstot sadarbību ar LMT, Datakom plaukstas lieluma mobilā kases sistēma “Tiki-Taka PAY” kļuvusi tehnoloģijām bagātāka un pieejamāka gan lielajam, gan mazajam tirgotājam. 

Izstrādājot šo produktu galvenais mērķis bija nodrošināt produktu, kura funkcijas iepriekš bija pieejams tikai sarežģītās un dārgās sistēmās, ko mazie uzņēmumi reti kad var atļauties, uzsver LMT prezidents Juris Binde: "Tehnoloģijas ietekmē un maina mūsu dzīvesveidu – sākot ar savstarpējo saziņu un attālināto darbu, beidzot ar norēķiniem veikalā. Izstrādājot šo viedo kases iekārtas piedāvājumu, LMT mērķis bija nodrošināt Latvijas mazajiem uzņēmumiem vienkāršu produktu, kura iespējas līdz šim bija pieejamas tikai sarežģītās un dārgās sistēmās".

Kases sistēma “Tiki-Taka PAY” tirgū nonāca 2019. gadā. 

“Abos veikalos mums ir šīs ierīces, un bija ļoti viegli apmācīt darbiniekus, kā ar to rīkoties,” stāsta “Megango.lv” pārstāve Ilze Ķempe. Kases sistēma ir integrēta ar grāmatvedību, čeki un kases žurnāls pieejams elektroniski. Līdz ar to uzņēmuma vadībai vairs nav jābūt klāt, lai sekotu līdz finanšu plūsmai, jo to var redzēt no jebkuras vietas. 

"21. gadsimts nāk ar tehnoloģijām, piedzīvojam nākamo industriālās revolūcijas vilni, tirdzniecības nozare līdz šim bija palikusi stagnācijas režīmā. Bija pēdējais laiks ko mainīt, uzlabot uzņēmēju spēju sasniegt un apkalpot savu klientu," piebilst “Datakom” inovāciju direktors Edijs Tanons.

“Tiki-Taka PAY” kases sistēmas izstrādātājs ir pašmāju informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmums “Datakom”, kurš nozarē darbojas kopš 1994. gadā. Uzņēmuma peļņa 2020. gadā bijusi 881 000 eiro, kas ir divas reizes vairāk, nekā 2019. gadā, kad peļņas rādītājs bija 418 000 eiro.