eSIM lietotāju skaits telefonos gada laikā palielinājies par 61%, bet viedpulksteņos – par 22%, liecina daudzpakalpojumu uzņēmuma “Tele2” apkopotie dati. 

Kā informē “Tele2”, lai arī eSIM lietotāju skaits aug, tas kopumā vēl ir salīdzinoši neliels, jo ne visās ierīcēs pieejams eSIM un ir nepieciešams laiks, lai vecās ierīces tiktu pakāpeniski aizstātas ar jaunām, kas atbalsta šo pakalpojumu.

Šobrīd eSIM pakalpojums ir pieejams gan “Tele2” priekšapmaksas klientiem, gan pēcapmaksas klientiem, kuri izmanto “Zelta Zivtiņa” pēcapmaksas karti.

“Ja raugāmies, piemēram, uz eSIM pakalpojumu priekšapmaksas karšu klientiem, būtisks ieguvums ir iespēja daudz ātrāk un ērtāk pieslēgt mobilo sakaru pakalpojumus, kā arī elastīgi mainīt tarifu plānus atbilstoši personīgajām vajadzībām. Šis pakalpojums ir ļoti piemērots arī tūristiem, kuri eSIM var iegādāties jau pirms ierašanās Latvijā, turklāt vienlaicīgi telefonā var izmantot gan priekšapmaksas eSIM, gan nepieciešamības gadījumā arī savu pastāvīgo pieslēgumu,” stāsta “Tele2 komercdirektors Raivo Rosts. 

eSIM jeb virtuālā SIM karte ļauj ērti apvienot vairākus numurus vienā telefonā, turklāt nav vairs nepieciešamība doties uz “Tele2” centru vai kādu citu tirdzniecības vietu, lai iegādātos SIM karti.

Kā atzīmē “Tele2”, eSIM attīstība nākotnē ļaus ietaupīt būtiskas izmaksas, kas saistītas ar SIM karšu ražošanu un izplatīšanu. 

“Mēs gada laikā pēcapmaksas un priekšapmaksas klientiem izsniedzam vairākus simtus tūkstošus jaunu SIM kartes. Palielinoties eSIM lietotāju skaitam, samazinātos ne tikai ražošanas un izplatīšanas izmaksas, bet arī izmantotās plastmasas apjoms. “Tele2” jau šobrīd, piemēram, ir samazinājis SIM karšu plastmasas iepakojuma izmēru, kas ļauj samazināt izmantotās plastmasas apjomu par gandrīz 40%,” atzīmē R.Rosts.