Jebkura biznesa veiksmes pamatā primāri ir komanda, skaidra misija un vīzija, kā arī plānošana, uzskata Agris Indričevs, SIA SME Finance Latvia vadītājs.

Uzņēmējam ir jāzina, kas tam ir jādara, lai sasniegtu uzstādītos mērķus, tāpēc, pirms biznesa uzsākšanas, būtu nepieciešams ieguldīt darbu gan tirgus izpētē, gan pamodelēt situācijas pie dažādiem biznesa nosacījumiem, teic A.Indričevs, piebilstot, ka tāpat vien galvā visu izdomāt neesot iespējams. Bieži nācies saskarties ar uzņēmējiem, kuriem ir tikai ideja, bet viņi jau skaita peļņu, pieņemot, ka optimistiskākais scenātijs būt viņu gadījums, stāsta A.Indričevs, atgādinot, ka realitātē tā gan vienmēr nenotiek. 

Izmanto iespējas

Tajā laikā, kad biju bērns, principā bija tikai dažas profesijas, par kurām es un mani vienaudži sapņojām - policists, kosmonauts vai skolotājs, atminas A.Indričevs, piebilstot, ka tolaik par karjeras būvēšanu gan viņš galvu nelauzījis. “Man bija svarīgākas lietas, ko darīt - izbaudīt bērnību, taču droši varu teikt, ka ne uzņēmējdarbība, ne finanses nebija manā nākotnes profesiju sarakstā. Nedaudz vēlāk, kad pasaule sāka atvērties, man ļoti interesēja viss, kas saistīts ar sportu, kā arī pasaules iepazīšanu un vēsturi. Tajā pašā laikā neslēpšu - nekādu nopietnu karjeras plānu man nebija līdz pat vidusskolas beigām, kad bija skaidrs - nākamais solis ir Rīga, universitāte un tad jau redzēs, kā dzīve iekārtosies,” atminas A.Indričevs, kurš bakalaura grādu uzņēmējdarbībā ieguva Banku augstskolā, bet maģistra grādu - Čengas Kungas Nacionālajā universitātē (National Cheng Kung University), Taivānā. Arī pirmo darba pieredzi A.Indričevs guva tieši studiju laikā.

“Lai gan oficiāli tā bija prakse PriceWaterhouseCoopers konsultāciju departamentām uzskatu, ka tā bija mana pirmā nopietnā darba pieredze, neskaitot Gulbenes avīzes tirgošanu bērnībā, kad ar velosipēu apbraukāju vietējos veikalus un uzņēmumus. Tolaik biju otrā kursa students un strādāt starptautiskā auditorfirmā šķita lieliska iespēja. It sevišķi konsultāciju nodaļā, kur klienti bija ļoti dažādi un pārsvarā lieli uzņēmumi. Šajā darba vietā es iemācījos ļoti daudz, tajā skaitā atbildības uzņemšanos, termiņu ievērošanu, precizitāti un loģisko domāšanu. Tāpat arī sapratu, cik ļoti svarīgi ir redzēt arī kopējo bildi, jo bieži vien liekas, ka kādi mazie darbiņi ir jādara tikai darīšanas pēc, bet praktiski tā gandrīz nekad nav,” uzskata A.Indričevs. 

Visu rakstu lasiet 21.novembra žurnālā Dienas Bizness!

Abonēt ir ērtāk: e-kiosks.lv.

Meklē arī lielākajās preses tirdzniecības vietās!