Fondu pārvaldes kompānijas “EfTEN Capital” pārvaldīto aktīvu apjoms šī gada pirmajās dienās pārsniedzis viena miljarda eiro robežu.

“EfTEN” kopumā pārvalda septiņus fondus, kas veic investīcijas nekustamajos īpašumos Baltijā. Latvijā dažādu “EfTEN Capital” pārvaldīto fondu portfelī ir virkne nozīmīgu nekustamo īpašumu, to vidū tirdzniecības centrs “Domina”, Berģu loģistikas centrs, airBaltic galvenā mītne un citi biroju un loģistikas kompleksi.  

"“EfTEN” pēc aktīvu apjoma apsteidz tikai obligāto pensiju fondu pārvaldīšanas sabiedrības, un mēs šobrīd esam lielākā fondu pārvaldes kompānija Baltijā. “EfTEN" panākumu noslēpums nav nekas konfidenciāls – par prioritāti vienmēr izvirzījusi mūsu investoru biznesa intereses nevis savējās, un līdz šim mums izdevies būt soli priekšā saviem tuvākajiem konkurentiem. Mēs ceram, ka veiksmes stāsts turpināsies un apņēmīgi strādājam pie tā, lai to panāktu," sacīja “EfTEN Capital Latvia” vadītājs Viktors Savins.

“EfTEN” 2008. gada pavasarī dibināja seši investori – Arti Arakas, Olav Miil, Peeter Mänd, Jaan Pillesaar, Olari Taal, Hannes Tamjärv, katram apņemoties jaunajā nekustamā īpašuma fondā ieguldīt 50 miljonus Igaunijas kronu jeb gandrīz 3,2 miljonus eiro. Gadu vēlāk šo partneru komandai pievienojās Vello Kunman.

2010. gadā Andres Viisemann pārvaldītie LHV pensiju fondi kļuva par pirmajiem institucionālajiem investoriem, kas veica ieguldījumu “EfTEN” fondā. LHV pensiju fondi joprojām ir lielākais “EfTEN Kinnisvarafond AS” investors.

Papildus iepriekš minētajiem septiņiem sākotnējiem investoriem, EfTEN Capital pašreizējo partneru vidū ir četri dibinātājpartneri, kuri ikdienā strādā EfTEN – finanšu direktore Marilin Hein, jurists Maie Talts, investīciju menedžeris Tõnu Uustalu un izpilddirektors Viljar Arakas. 2013. gadā tika izveidots kopīgs aktīvu pārvaldīšanas uzņēmums ar meitasuzņēmuma Latvijā pašreizējo vadītāju un EfTEN biznesa partneri Latvijā Viktoru Savinu un divus gadus vēlāk uzņēmums paplašināja darbību arī Lietuvā, izveidojot sadarbību ar Laurynas Žilys, meitasuzņēmuma Lietuvā vadītāju un EfTEN biznesa partneri Lietuvā.

2017. gadā Tallinas Fondu biržas galvenajā sarakstā iekļuva divus gadus iepriekš izveidotais “EfTEN Real Estate Fund III AS”, un kopš tā laika tā akciju cena uzrādījusi stabilu pieaugumu. Gadu vēlāk “EfTEN” ceturtajā fondā investēja divas starptautiski atzītas kompānijas— “Vienna Insurance Group” un “ERAB”. Pagājušajā gadā fondu pārvaldes sabiedrība nodibināja “EfTEN United Property Fund”, kura viens no mērķiem ir kļūt par Baltijas nekustamā īpašuma tirgus indeksu.

“EfTEN Capital Group” (“EfTEN Capital AS” un tās meitasuzņēmumi) šobrīd pārvalda 58 komerciālas ēkas ar gandrīz 1200 nomniekiem. 

“EfTEN Capital” pārvaldīto fondu portfelī ir daudzi nekustamie īpašumi arī Latvijā: tirdzniecības centrs “Domina”, airBaltic galvenā mītne, Berģu loģistikas centrs, Duntes Biroji, Dominante loģistikas centrs, DSV loģistikas centrs, Jūrkalnes tehnoloģiju parka biznesa un industriālais komplekss, RAF centrs, Tērbatas Biznesa centrs un Blaumaņa biroju ēka. Šobrīd darījuma finalizēšanas fāzē ir arī biroju kvartāla “Jaunā Teika” iegāde.