
Eiropas Savienībai (ES) ir vairāk jādomā par zāļu izstrādei izdevīgas vides veidošanu, ceturtdien intervijā Latvijas Radio sacīja Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu (SIFFA) asociācijas direktore Vladislava Marāne.
"ES ir vairāk jādomā par to, lai veidotu tādu tirgus vidi, lai uzņēmumiem šeit būtu izdevīgi gan ieguldīt pētījumos, gan zāļu izstrādē, kas ir ārkārtīgi resursu ietilpīgs pasākums," sacīja asociācijas direktore.
Tāpat, jautāta par ASV prezidenta Donalda Trampa noteiktajiem muitas tarifiem preču importam no ārvalstīm, Marāne norādīja, ka farmācijas uzņēmumi lielā mērā ir globāli, tādējādi šādi tarifi var nest ļoti lielus satricinājumus.
Vienlaikus viņa gan pauda, ka atbilstoši Trampa minētajam varētu būt arī izņēmumi, kas var attiekties uz farmācijas industriju un zālēm. "Tāpēc turpmākajās dienās ir jāvērtē, kādi šie izņēmumi ir, lai patiešām varētu prognozēt iespējamo ietekmi," sacīja Marāne.
Jau vēstīts, ka Tramps ir paziņojis par jaunu muitas tarifu noteikšanu preču importam no ārvalstīm, tostarp par augstu tarifu noteikšanu ASV svarīgajiem tirdzniecības partneriem - Ķīnai un ES.
Tramps informēja, ka 10% tarifs stāsies spēkā 5.aprīlī, bet augstāki tarifi - 9.aprīlī.
ASV prezidents informēja, ka 49% tarifs tiks noteikts precēm no Kambodžas, 47% - Madagaskaras, 48% - Laosas, 46% - Vjetnamas, 44% - Mjanmas, 37% - Bangladešas un Serbijas, 36% - Taizemes, 34% - Ķīnas, 32% - Indonēzijas un Taivānas, 31% - Šveices, 30% - Dienvidāfrikas, 29% - Pakistānas, 28% - Tunisijas, 27% - Kazahstānas, 26% - Indijas, 25% - Dienvidkorejas, 24% - Japānas un Malaizijas, 21% - Kotdivuāras, 20% - precēm no ES un Jordānijas, 18% - Nikaragvas, 17% - Filipīnām un Izraēlas, bet 15% - precēm no Norvēģijas.
Pārējām valstīm, tostarp Lielbritānijai tiks noteikts "pamata" tarifs 10% apmērā.