Vadošais Latvijas farmācijas uzņēmums un zāļu ražotājs AS „Olainfarm” 19. jūnijā paziņoja par zīmola maiņu, pārtopot par „Olpha”.

Uzņēmuma attīstības stratēģija paredz no reģionāla spēlētāja izaugt par starptautisku farmācijas kompāniju, un „Olpha” mērķis ir kļūt par vienu no 10 vadošajām farmācijas kompānijām Eiropā, tuvāko desmit gadu periodā sasniedzot vismaz miljarda eiro apgrozījumu. Zīmola nomaiņa notiks pakāpeniski, jo farmācijas nozare ir stingri regulēta un tiks veiktas izmaiņas arī visu medikamentu reģistrācijas apliecībās, kas aizņem laiku procedūru dēļ uzraugošajās institūcijās.

"Pirms diviem gadiem uzņēmumam veiksmīgi mainījās akcionāri, kuri ir definējuši skaidru stratēģisko mērķi – paplašināšanās jaunos eksporta tirgos un starptautisko tirgu iekarošana ar attīstību veicinošu un konkurētspējīgu produktu portfeli. Tie nav tikai formulēti mērķi, to īstenošanai tiek veltīti visi resursi un desmitiem miljonu eiro investīcijas. Zīmola maiņa ir likumsakarīgs solis, lai no reģionāla spēlētāja mēs kļūtu par starptautisku kompāniju, piedāvājot globālajiem tirgiem saprotamu, labskanīgu un mūsdienīgu nosaukumu, vienlaikus saglabājot galveno kodolu no gadu desmitiem izmantotā un cilvēkiem tik pazīstamā „Olainfarm”," zīmola maiņu skaidro „Olpha” padomes priekšsēdētājs Jānis Buks.

Uzņēmuma galvenā vērtība vienmēr ir bijis cilvēks, viņa veselība, dzīvība un dzīves kvalitāte. Šī vērtība paliek nemainīga, taču „Olpha” to vēlas pacelt nākamajā līmenī – kļūt vēl sasniedzamāka un tuvāka saviem pacientiem, darbiniekiem, partneriem, nozares speciālistiem arī starptautiski. Līdz ar jaunām attīstības iespējām „Olpha” vēlas apliecināt, ka kvalitatīva veselības aprūpe ir sasniedzama, par savu jauno saukli izvēloties „Tev tuvāk” (Within Reach). 

Jaunais zīmols reprezentē tādas vērtības kā nepārtraukta izaugsme, spēja pielāgoties cilvēka vajadzībām un pozitīvi ietekmēt viņa veselību, kā arī veicināt veselīgas pārmaiņas katrā galamērķī. Jaunajā nosaukumā „Olpha” /ˈoʊlfə/ ir saglabāts nepārprotams kodols no vēsturiskā „Olainfarm” ar skaidru norādi uz uzņēmuma izcelsmi (Olaini, Latviju) un darbības nozari – farmāciju (Pharmaceuticals). Tādējādi „Olpha” saglabā sev svarīgo lokālpatriotismu, bet piešķir savam nosaukumam internacionālu skanējumu un modernu vizuālo veidolu, lai paplašinātos starptautiski.

"Jaunās attīstības stratēģijas ietvaros „Olpha” jau ir veikusi desmitiem miljonu eiro investīcijas produktu portfeļa attīstībā, ražotnes modernizācijā un jaudu kāpināšanā. Mainoties uzņēmumam un tā mērķiem, esam izauguši no mūsu līdzšinējā zīmola, tā veidotā stāsta un vēstures. Mēs esam gatavi spert farmācijas nozarei ļoti drosmīgu, bet mums nepieciešamu soli un veikt arī zīmola nomaiņu, lai tas atbilstu gan mūsu vīzijai un ambīcijām, gan arī jau esošajam darba procesam. Pie jaunā zīmola esam rūpīgi strādājuši, lai tas atspoguļotu mūsu jauno attīstības stāstu un palīdzētu mums paplašināties jaunos tirgos un iet arī jaunus attīstības ceļus,' saka „Olpha” valdes priekšsēdētājs Juris Bundulis. 

„Olpha” vēlas paplašināt ietekmi un izplesties jaunos tirgos visā pasaulē, īpašu akcentu liekot uz Eiropu, kā arī turpināt palielināt produktu portfeli šajos tirgos, īpaši koncentrējoties uz galvenajām terapeitiskajām grupām – neiroloģiju, kardioloģiju, uroloģiju, onkoloģiju, pretdiabēta un antibakteriālo terapiju, lai tādējādi sniegtu pieejamus medikamentus dažādām kopienām un sabiedrībai kopumā. Jau tagad „Olpha” ir nodibināti meitasuzņēmumi Francijā, Itālijā, Spānijā, Vācijā un Polijā. 

Pielāgojot „Olpha” produktu portfeli Rietumvalstu un pasaules tirgu attīstības tendencēm, šobrīd uzņēmuma produktu portfelī ir apstiprināti vairāk nekā 50 jaunu patentbrīvu medikamentu, kam atbilstoši tirgus situācijai ir sākta reģistrācija vairāk nekā desmit ES valstīs. Reģistrācijai ir iesniegts jau 31 medikaments kardioloģijā, neiroloģijā, uroloģijā, onkoloģijā, kā arī diabēta, infekciju un alerģiju ārstēšanai. Vairākiem produktiem pirmās komercializācijas plānots sākt jau šogad – tiklīdz būs izpildītas visas regulatorās prasības. Izstrādes procesā ir vēl aptuveni 100 jaunu produktu. 

"Eksportspējīgi uzņēmumi, kas ražo augstas pievienotās vērtības produktus, ar kuriem var konkurēt ne tikai Eiropas Savienības, bet visas pasaules tirgū, ir stabils Latvijas ekonomiskās attīstības pamats. Uz tā mēs varam straujāk kāpināt gan mūsu valsts iedzīvotāju dzīves līmeni un labklājību, gan būt daudz labāk sagatavoti dažādiem izaicinājumiem, ko sev līdzi nes tehnoloģiskais progress un ārējie apstākļi. Priecājos, ka „Olpha” ar savu zīmola maiņu un ambīcijām kļūt par vienu no vadošajiem Eiropas zāļu ražotājiem savās terapeitiskajās grupās varēs sniegt savu ieguldījumu tajā, lai palīdzētu īstenot Ekonomikas ministrijas izstrādāto Latvijas ekonomikas izaugsmes stratēģiju, saskaņā ar kuru iekšzemes kopprodukta pieaugums turpmākajā desmitgadē ik gadu ir 4 līdz 5  procenti," pārliecināts ekonomikas ministrs Viktors Valainis. 

„Olpha” stratēģiskais plāns līdz 2030. gadam paredz vēl lielāku koncentrēšanos uz pētniecību un attīstību, ik gadu produktu portfelim pievienojot jaunas gatavo zāļu formas un aktīvās farmaceitiskās vielas. Tas paredz vērienīgu vairāku posmu starptautisku paplašināšanos arī citos jaunos tirgos – Rietumeiropā, Tuvajos Austrumos, Ziemeļāfrikā un Ziemeļamerikā. Uzņēmums paredzējis arī aktīvi strādāt pie savas kultūras, veicinot nenogurstošu uzņēmējdarbības garu un uz rezultātu vērstu attieksmi visos līmeņos.

Ņemot vērā normatīvo aktu prasības attiecībā uz medikamentu ražošanu, reģistrāciju un apriti, izmaiņas zīmola nomaiņā notiks pakāpeniski. Līdz nepieciešamo izmaiņu veikšanai visu produktu iepakojumos un reģistrācijas apliecībās būs iepriekšējais „Olainfarm” zīmols. Uzņēmums procesu veiks pakāpeniski un stingri ievērojot visas prasības. 

Jauno zīmolu, tā pozicionējumu un vizuālo identitāti izstrādāja viena no vadošajām reklāmas aģentūrām Baltijā SIA „McCann Rīga”, kuras rīkotās kampaņas saņēmušas starptautiskas godalgas un vairākus gadus pēc kārtas tā ieguvusi arī gada aģentūras titulu Latvijā.