Latvijā bāzētā lidsabiedrība "SmartLynx Airlines" ("SmartLynx") 2023.gadā plāno palielināt kravas lidmašīnu skaitu līdz 20,  informēja ""SmartLynx" pārstāvji.

"SmartLynx" šogad papildinājusi kravas lidmašīnu floti ar četrām "A321F" lidmašīnām, lai nodrošinātu lidojumus Eiropā, Āzijā, Āfrikā un Dienvidamerikā. 

Plānots, ka 2023.gada pirmajā pusgadā "SmartLynx" flotē būs 15 šāda tipa lidaparāti, savukārt līdz gada beigām to skaits varētu sasniegt 20 vienību.

"SmartLynx" vadītājs Žigimants Surints norāda, ka ziemas sezonā pieprasījums pēc pasažieru pārvadājumiem strauji krīt, savukārt pēc gaisa kravu pārvadājumiem - pieaug.  

"Lai arī sākumā māca šaubas, vai lēmums "SmartLynx" biznesa portfeli papildināt ar kravas pārvadājumiem ir pareizais solis, ar šodienas acīm redzam, ka tas sevi ir attaisnojis," komentē Ž.Surints.

Viņš atzīmē, ka jaunās "Airbus A321F" kravas lidmašīnas ir palīdzējušas "SmartLynx" samazināt lidojumu ekspluatācijas izmaksas līdz 15% un nodrošināt līdz 20% mazāku degvielas patēriņu salīdzinājumā ar citām šīs klases lidmašīnām, palielinot uzņēmumu konkurētspēju. 

Sagaidāms, ka uzņēmuma kravu pārvadājumu apmēri nākamo divu līdz trīs gadu laikā pieaugs no esošajiem 10% līdz aptuveni 40%, norāda kompānijas pārstāvji. 

"SmartLynx" apgrozījums šogad pirmajā pusgadā sasniedzis 125 miljonus eiro, kas ir teju tikpat, cik Covid-19 stipri ietekmētajā pagājušajā gadā kopumā, kad apgrozījums bija 136 miljoni eiro. 

"SmartLynx Airlines" pieder SIA "Smart Aviation holdings", kuras vienīgā īpašniece ir Kipras "Avia Solutions Group (CY) Plc". Savukārt kompānijas patiesais labuma guvējs ir Lietuvas pilsonis Gedimins Žiemelis.