Lielbritānijā bāzētā globālā apdrošināšana kompānija Howden, kas Igaunijā darbojas kā Howden Kindlustusmaakler OÜ, turpina paplašināšanos Baltijā. 

Uzņēmums iegādājies 100% Igaunijas apdrošināšanas brokera AS Smart Kindlustusmaakler daļu un KindlustusEst Kindlustusmaakler OÜ korporatīvo klientu portfeli. Līdz ar šiem darījumiem Howden Igaunijas filiāle kļūst par lielāko korporatīvās apdrošināšanas brokeri Igaunijā, un grupa raugās uz turpmākām nozares uzņēmumu iegādes darījumiem Baltijas valstīs, tostarp Latvijā un Lietuvā.

“Iegādājoties divus vadošos Igaunijas apdrošināšanas brokerus, Howden nostiprina savas pozīcijas reģionā. 2023. gadā globālā apdrošināšanas brokeru grupa visā pasaulē īstenoja gandrīz 50 uzņēmumu pirkšanas un pārdošanas darījumu un šobrīd aktīvi pēta turpmākas uzņēmumu iegādes iespējas Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Stratēģiskā paplašināšanās pavērs Howden jaunas izaugsmes perspektīvas Baltijā,” saka Howden Kindlustusmaakler valdes priekšsēdētājs Andry Saarm.

“Līdz ar darījumu noslēgšanu Howden bruto parakstīto prēmiju kopējā summa Igaunijā pieaugs līdz 35 miljoniem eiro, kas mums nodrošina kopējo brokeru tirgus daļu 13% apmērā. Tas nozīmē, ka Howden pieder lielākais apdrošināšanas brokeru korporatīvais portfelis Igaunijā. Uzņēmums plāno atsākt strauju izaugsmi, radot mūsu biznesa izaugsmes pievienoto vērtību klientiem," piebilda Andry Saarm.

Andry Saarm uzsver, ka, neskatoties uz makroekonomiskajiem izaicinājumiem Igaunijā, apdrošināšanas nozare šobrīd var būt gandarīta par to korporatīvo klientu uzticību, kuri meklē labākos pieejamos produktus no starptautiskajiem apdrošināšanas tirgiem.

Pēc darījuma Howden Igaunijas pārstāvniecības darbinieku skaits pieaug līdz 40 cilvēkiem, un uzņēmumam pievienosies Smart Kindlustusmaakler darbinieki un KindlustusEst Kindlustusmaakler korporatīvā biznesa komanda. Jau noslēgtie līgumi ar klientiem automātiski saglabā savu spēku, un pārņemtie uzņēmumi turpinās darbu ar Howden zīmolu.

Abi minētie uzņēmumu iegādes darījumi šobrīd ir pabeigti, un to finanšu nosacījumi publiski izpausti netiks. Darījumu norisi Igaunijā konsultēja Ellex Raidla.