Par drošību uz ceļa ir nepieciešams domāt cauru gadu, taču īpaši aktuāli tas kļūst mainoties gadalaikiem. Parādoties pirmajam sniegam vai apledojumam uz ceļa, braukšanas apstākļi kļūst krietni sarežģītāki. Labu vadāmību arī sliktos laikapstākļos nodrošina kvalitatīvs riepu komplekts, taču, ja šķiet, ka nav iespējams izvēlēties no neskaitāmā ražotāju klāsta, iesakām pievērst uzmanību dažiem zīmoliem, kas daudzu gadu garumā ir pierādījuši savu uzticamību. Raksta turpinājuma apskatīsim, ar ko katrs no šiem zīmoliem izceļas.

Goodyear

Šis riepu zīmols noteikti būs zināms lielākajai daļai autobraucēju. Goodyear ražo premium klases produkciju, kas ir zināma ar savu izturību un ilgmūžību, neatkarīgi no gadalaika un braukšanas apstākļiem. Ne velti tās ir vienas no pirktākajām riepām pasaulē. Šobrīd populārākie ziemas modeļi ir ULTRA GRIP ARCTIC 2 un ULTRA GRIP PERFORMANCE+.

Kā galvenās šī zīmola produkcijas priekšrocības varētu minēt:
●    ilgmūžību;
●    plašu modeļu un izmēru klāstu;
●    augstus testēšanas standartus.

Neskatoties uz to, ka šī zīmola produkcija varētu šķist kā droša izvēle, zīmola riepām ir raksturīga salīdzinoši augsta cena. Visvairāk tas redzams lielāka izmēra riepām, kas paredzētas apvidus vai vieglajām kravas automašīnām.

Ja budžets ļauj, šī zīmola ražotie riepu modeļi viennozīmīgi ļaus izjust braukšanas komfortu un drošību uz ceļa, kā arī liks aizmirst par riepu maiņu vēl vairākus gadus.

Pirelli


20211022-1318-2-riepas.jpg

Vēl viens riepu ražotājs, kas iekļaujas premium segmentā. Pirelli ir zināmi ar savām augstas veikstpējas riepām, ko novērtē sporta un lukusus automobiļu īpašnieki. Jāmin, ka jau kādu laiku šis zīmols ir sācis vairāk domāt par ilgtspējīgu attīstību, ražošanā izmantojot arī dabai draudzīgus materiālus. Populārākie šī brīža ziemas riepu modeļi ir SOTTOZERO 3 un WINTER ICE ZERO 2.

No zīmola ražotās produkcijas priekšrocībām ir vērts pieminēt:
●    augstus degvielas ekonomijas rādītājus;
●    lielisku riepu veiktspēju;
●    videi draudzīgas tehnoloģijas.

Arī šī zīmola riepas varēs atļauties autobraucēji ar biezāku maku. Ražotāja produkcija būs ļoti piemērota jaudīgākiem automobiļiem, taču var nākties saskarties ar to, ka riepu protektors salīdzinoši ātri nolietojas. Ja jūs esat gatavi par riepu komplektu iztērēt nedaudz lielāku summu, kā arī jums patīk dinamiska braukšana, šī zīmola ražotie modeļi būs laba izvēle jebkurā gadalaikā.

Hankook

Vidējās klases riepu ražotājs, kas ļoti strauji ieguvis popularitāti autobraucēju vidū. Tā ražoto produkciju novērtēs ikdienas braucēji, kam svarīga ir riepu ilgmūžība, drošība uz ceļa, kā arī budžeta plānošana. Līdzās lielajiem ražotājiem, arī Hankook lielu uzmanību velta ražošanas tehnoloģiju attīstīšanai un produkcijas testēšanai, kā rezultātā autobraucēji var tikt pie augstas klases riepām. Šobrīd populārākie ziemas riepu modeļi, kurus vērts paturēt prātā: WINTER I*CEPT EVO3 un WINTER I*CEPT RS2.

Galvenās zīmola pordukcijas priekšrocības:
●    pieņemama cena;
●    ilgmūžība.

Ja jums rūp tas, cik tērējat mašīnas uzturēšanai, šis korejiešu riepu ražotājs ir uzmanības vērts, piedāvājot kvalitatīvu riepas par adekvātu cenu. Vienīgi jāpiemin, ka apvidus automašīnām un vieglajām kravas automašīnām riepu modeļu klāsts ir samērā neliels.

Tā kā strauji tuvojas 1. decembris, par riepu nomaiņu sāc domāt laikus. Atceries, ka ziemas riepu komplektu vari automašīnai likt jau āgrāk – viss ir atkarīgs no laikapstākļiem. Pirms tam gan pārliecinies par esošo ziemas riepu kvalitāti un vecumu. Ja tām ir ļoti nodilis protektors vai arī to vecums pārsniedz piecus gadus, iespējams, laiks domāt par jaunu komplektu.

Jau iepriekš minēto trīs zīmolu, kā arī citu ražotāju dažādus riepu modeļus atradīsi riepu interneta veikalā Riepas1.lv!