Šajā rakstā uzzināsiet visu par koka kopnēm - to veidus, priekšrocības, projekta izmaksas un pareizo veidu, kā pasūtīt koka kopnes.

Kas ir jumta kopnes?

Koka kopnes ir jumta konstrukcija, kas nosedz ēku no viena gala līdz otram un tiek izgatavotas pēc pasūtījuma katram projektam. Kopnes ir izgatavotas no augstas kvalitātes C24 kokmateriāliem, kas savstarpēji savienoti ar speciālām metāla plāksnēm, tādējādi iegūstot īpaši izturīgu konstrukciju.

Kopņu konstrukcijas ir veidotas, izmantojot gadsimtiem senus un pārbaudītus ģeometrijas principus, kas apvienojumā ar mūsdienīgu inženiertehniku nodrošina elastīgu, praktisku jumta konstrukciju vai starpstāvu risinājumu, kas ietaupa būvniecības izmaksas un montāžas laiku.

Kopņu specifikācija

Jumta kopnes sastāv no c24 kokmateriāla, kuru savienojuma punkti ir izvietoti tā, lai veidotu savstarpēji savienotu trīsstūrveida sistēmu, kas notur slodzi. Šie savienojumi ir savienoti ar metāla plāksnēm.

Plātnes, kas atrodas starp augšējo un apakšējo joslu, veido siju. Koka kopnes augstāko punktu sauc par kori. Attālumu starp nesošajām sienām sauc par laidumu. Attālumu starp kopnes virsotni un apakšējo siju sauc par kopnes augstumu.

Kopņu veidi un konstrukcija

Koka kopnes ir piemērotas ne tikai nelielām garāžām un mājām ar laidumu virs 6 metriem, bet arī lieliem rūpnieciskiem objektiem ar laidumu līdz 20 metriem un izņēmuma gadījumos arī garākas. Dažādi koka kopņu veidi un tehniskie risinājumi nodrošina praktiski neierobežotas jumta konstrukciju un grīdu konstrukciju modelēšanas iespējas. Daži no populārākajiem kopņu tipiem ir šādi:

    • Trīsstūrveida kopnes ir tradicionālākais kopņu veids, ko plaši izmanto gan dzīvojamo ēku jumtiem, gan ražošanas ēkām.
    • Scissor-type kopnes - izmanto, ja nepieciešams paaugstināt telpas griestus.
    • Attic vai Mansard kopnes visbiežāk izmanto privātmāju bēniņu stāva izbūvei vai vienstāva un daudzstāvu māju piebūvei.

Daži mīti par spārēm

Spāres ir lētāks risinājums jumta konstrukcijai. Sabiedrība un bieži vien arī profesionāļi uzskata, ka spāres ir visizdevīgākais jumta seguma risinājums, taču tas ir maldīgs priekšstats. Jumta spāres ir rentabls risinājums tikai tad, ja nepieciešams būvēt mazāku projektu, piemēram, palielināt dzīvojamo platību.

Spāru uzstādīšana ir ātra un vienkārša - arī šis pieņēmums ir maldinošs. Salīdzinošie pētījumi liecina, ka jumta spāru uzstādīšana var aizņemt līdz pat 2,5 reizēm vairāk laika nekā koka kopņu uzstādīšana.

Jumta spāru izmantošanai ir nepieciešams mazāk kokmateriāla. Šis, iespējams, ir viens no izplatītākajiem mītiem par spārēm. Gluži pretēji, jumta spāru uzstādīšana rada vairāk kokmateriāla atlikumus.

Koka kopņu priekšrocības

Galvenā atšķirība starp koka kopnēm un tradicionālajām spārēm ir sagatavošanas un montāžas aspektos, bet galvenā koka kopņu priekšrocība ir montāžas ātrums. Turklāt koka kopņu izmaksas ir zemākas nekā metāla konstrukcijām. Taču tie nav vienīgie koka kopņu plusi!

    • Izmērs un forma. Koka kopnes ļauj izgatavot konstrukcijas ar lieliem laidumiem, kurām nav nepieciešamas papildu nesošās sienas līdz pat 20 m augstumam. Jumta kopnes tiek izgatavotas katram individuālam projektam, pielāgojot kopnes jebkura veida formai. Kopnes ir ļoti universālas, un tās var viegli kombinēt ar citām konstrukcijām, piemēram, tērauda sijām.
    • Ražošana. Konstrukcijas tiek projektētas ar īpašas programmatūras palīdzību, kas nodrošina ātru un kvalitatīvu būvniecību ar milimetru precizitāti.
    • Variācijas. Pateicoties iepriekš minētajai projektēšanas programmai, koka kopņu konstrukcija nodrošina neierobežotas plānošanas iespējas.
    • Kvalitāte. Kopnes tiek ražotas ražotnē zem jumta, un tās nav pakļautas mainīgiem laikapstākļiem, tādējādi saglabājot augstus kvalitātes standartus.
    • Montāža. Būvlaukumā piegādātās kopnes ir gatavas uzstādīšanai, un tām nav nepieciešamas īpašas zināšanas vai augsti kvalificēts personāls. Parasti privātmājas jumta montāža aizņem no 1 līdz 3 dienām.
    • Ekoloģija. Koka kopnes ir videi draudzīgs produkts ar salīdzinoši vienkāršu ražošanas procesu, kas novērš nevajadzīgu koksnes resursu patēriņu.