Foto: Avis


Lai arī mūsdienu dzīvē automašīna ir neatņemama sastāvdaļa, jo sniedz pārvietošanas iespējas un brīvības sajūtu, tomēr tā var sastādīt arī nozīmīgu daļu no ikdienas izdevumiem. Kā pārvietoties ekonomiskāk un kā, ar mazām izmaiņām ikdienas braukšanas paradumos, radīt ievērojamas ietaupījumu iespējas, uzzini, lasot rakstu!


Auto, kas atbilst tavām vajadzībām

Ja ikdienā ar auto pārvietojas tikai viens cilvēks un netiek pārvadātas lielāku gabarītu mantas, izdevīgāk būs braukt ar nelielu pilsētas auto, kam ir ekonomisks degvielas patēriņš. Visai elastīgs variants ir tā saucamie pilsētas krosoveri, piemēram, Toyota Yaris Cross, kas noderēs piepilsētniekiem ar darbu pilsētā. 
Mainot dzīvesvietu uz laiku, piemēram, remonta, vasaras mājas un citu iemeslu dēļ, izdevīga būs auto noma uz ilgāku termiņu – tā ļaus pielāgot auto specifiku mainīgajām dzīvesveida prasībām.


Pilna servisa auto līzings

Iegādājoties mašīnu, ierasta izvēle ir auto līzings ar ikmēneša maksājumu un procentu maksājumu. Taču, svārstoties procentu likmēm, maksājumi var jūtami mainīties, turklāt pašiem jāuzņemas visi ar auto uzturrēšanu saistītie izdevumi. 


Pilna servisa auto līzings ļaus veidot daudz precīzāku pārskatu par izdevumiem, jo tajā visi ar auto uzturēšanu saistītie izdevumi jau iekļauti cenā un nav neparedzētu izdevumu pozīciju. Viens pārskatāms maksājums mēnesī – un iespēja daudz precīzāk plānot budžetu.


Elektroauto

20231117-1229-1-auto-noma.jpg

Foto: Avis


Degviela veido būtiskus tēriņus. Viens no izdevīgākajiem risinājumiem ilgtermiņā, ja dzīvo privātmājā, ir saules paneļu un elektroauto apvienojums. Pirmkārt, varēsi izdevīgi lādēt auto mājās.  Otrkārt, patērēsi saules paneļu saražoto elektrību mājas vajadzībām, samazinot ikmēneša elektrības rēķinu. Apsverama ideja ir arī elektro auto noma, nevis tā iegāde.


Maršruta un laika plānošana

Pilsētā auto “apēd” vairāk degvielas – mēs stāvam sastrēgumos, nemitīgi esam spiesti bremzēt un tad atsākt braukšanu, nobraucam liekus kilometrus, meklējot brīvu stāvvietu. 


Lai braukšana būtu vienmērīgāka un izdotos “aizmukt” no sastrēgumiem, ieteicams plānot maršrutu, izvēloties mazāk noslogotas ielas, kā arī mazāk aktīvu laiku. Reizēm izbraukšana pat pusstundu agrāk vai vēlāk palīdz izvairīties no sastrēgumiem.


Ilgtermiņa auto noma

Ja vēlies braukt ar kādu no jaunākajiem auto modeļiem un tev patīk automašīnas bieži mainīt, iespējams, izdevīgākais risinājums būs auto noma ilgākam termiņam: lieto auto līdz pat diviem gadiem, bet pēc tam izvēlies nākamo! Tādējādi tiek ieekonomēti laika resursi, pērkot un pēc tam pārdodot auto.


Ekonomiskāks braukšanas stils

Nereti iespējams jūtami samazināt degvielas patēriņu, mainot braukšanas stilu. Noderīga būs kruīza kontrole, kā arī ieteicams braukt vienmērīgāk, mazāk gāzējot un bremzējot. Braucot lēnāk, degvielas patēriņš būs mazāks. Arī auto tehniskais stāvoklis – netīrs dzinējs, nepareizs riepu spiediens – palielina degvielas patēriņu.


Vieglāks auto

Auto degvielas patēriņu ietekmē arī tā svars. Ja auto modelis nav liels un samazināt to uz kompaktāku nav iespējams, noderēs auto bagāžnieka pārskatīšana un atbrīvošanās no nevajadzīgām lietām. Tāpat jumta bagāžnieks jūtami palielina auto svaru un pasliktina tā aerodinamiku, tāpēc to ieteicams noņemt, kad tas netiek aktīvi izmantots.


Auto noma uz mēnesi

Ja lielāks auto vajadzīgs tikai garākām brīvdienām un vasaras atpūtai, izdevīgāka noteikti būs auto noma uz konkrēto periodu, nevis lielākas mašīnas iegāde, nekā ikdienā vajadzīgs. Īstermiņa auto noma, piemēram, uz mēnesi, ir lielisks risinājums atvaļinājuma laikam, kad lieti noderēs lielāks SUV, piemēram, BMW X3.


Hibrīdauto

Hibrīdauto lielākā priekšrocība ir spēja atgūt iztērēto enerģiju, turklāt arī spēja braukt tikai ar elektrodzinēju. Īpaši piemērots braukšanai pilsētā, kur nemitīgi jābremzē un tad jāuzsāk braukšana. Tādi ņipri hibrīdi kā Toyota Corolla Hybrid palīdzēs ietaupīt degvielu un samazināt auto izmaksas. 

Ja vēlies izpētīt, kā Avis auto noma var palīdzēt tev ietaupīt, neatsakoties no braukšanas prieka un jauniem kvalitatīviem auto modeļiem, dodies uz mūsu mājaslapu Myavis.lv un izpēti mūsu nomas automašīnu piedāvājumu.